KINO / DVD 

Naznaczony: Rozdział 3 [film] [horror]

Są pewne filmy o których zwyczajnie nie chce się pisać. „Naznaczony: rozdział 3” należy właśnie do tej kategorii.

Dwie poprzednie części cyklu „Naznaczony”, były zgrabnymi, choć pozbawionymi oryginalności, horrorami o opętaniu i nawiedzeniu jakie prześladuje rodzinę Lambertów. W trzeciej odsłonie przenosimy się do czasów, przed zdarzeniami tam opowiedzianymi.

Do znanej nam medium Elise Riner przychodzi młoda dziewczyna, która prosi o pomoc w skontaktowaniu się ze zmarłą mamą. Medium opornie traktuje prośbę, ale kiedy zaczyna seans dzieje się coś złego.  Wkrótce po seansie dziewczyna niemal ginie w wypadku. Sparaliżowana leży w łóżku, a nad jej głową (dosłownie) zaczynają się unosić ciemne chmury. Pewien zły duch, ma chrapkę na duszę dziewczyny i tylko Elise będzie mogła jej pomóc.

W sumie samo streszczenie już ostrzega seansem. O ile poprzednie części nadrabiały jednak brak oryginalności pomysłami i inscenizacją, tak tu debiutujący jako reżyser autor scenariusza Leigh Whannell nie ma zupełnie pomysłu na to jak ograć horrorowe klisze. I tym sposobem „Naznaczony 3” zamienia się w ciąg powtarzanych do znudzenia ujęć pod tytułem „coś złego nadciąga”, „zły duch nas porwie” itp. Szczerze – prawie zasnąłem podczas seansu. Nie byłem zmęczony. Po prostu ten film prowadzony jest tak powoli i sennie, że oczy same się zamykają. Jeśli zatem macie ochotę na ciąg banalnie zlepionych gatunkowych klisz – polecam. W innym przypadku poszukajcie na DVD „Coś za mną chodzi”.

Wykop ten artykuł:

Nasza ocena

Słaby 30%
Wizualnie 30%
Fabuła 30%
Gra aktorska 30%
Naznaczony: rozdział 3 (Insidious: Chapter 3). Reżyseria: Leigh Whannell. Występują: Dermot Mulroney, Stefanie Scott. USA 2015 (UIP)
30
Monolith Films
Poprzedni

Dziewczyna warta grzechu [film] [komedia]

Huffington Post
Następny

Kim był Kurt Cobain?

Robert Ziębiński

Robert Ziębiński

Dziennikarz, pisarz. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ostatnie osiemnaście lat pracował i publikował w takich tytułach jak „Tygodnik Powszechny”, "Gazeta wyborcza", "Rzeczpospolita", „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Wydał powieść „Dżentelmen” (2010), krytyczne„13 po 13” (wspólnie z Lechem Kurpiewskim, 2012), pierwszą polską książkę o Stephenie Kingu „Sprzedawca strachu” (2014) "Londyn. Przewodnik Popkulturowy" (2015) i "Wspaniałe życie" (2016) (WAB). Drukował opowiadania m.in. w "Nowej Fantastyce", w antologiach „17 Szram” (2013), „City 2” (2011).

Brak komentarzy

Dodaj komentarz