THIS IS SO COOL 

Joseph Gordon-Levitt i Chris Evans na grafikach koncepcyjnych do filmu Akira [galeria]

Aktorska adaptacja „Akiry” Katsuhiro Otomo w fazie produkcji jest oficjalnie od 2002 r. i wciąż nie może doczekać się ostatecznej realizacji. Studio Warner Bros wielokrotnie podchodziło do projektu z różnymi pomysłami, scenarzystami i reżyserami (na dzień dzisiejszy reżyserem jest Justin Lin), a najdalej posunęło się na samym początku, kiedy to  Ruairi Robinson rozpoczął tworzenie szkiców koncepcyjnych i storyboardów do poszczególnych scen. Grafik ujawnił prace, na których widać wizualną drogę jaką miał podążyć film. Są tutaj dzielnice Nowego-Manhattanu (strefa Neo-New Yorku należąca do Japończyków), motocykle poszczególnych gangów, i co najciekawsze, postacie Kanedy z twarzą Chrisa Evansa i Tetsuo (w tej wersji Travisa) z twarzą Josepha Gordona-Levitta. Pomijając zmiany względem pierwowzoru, mógł z tego wyjść niebrzydki film.
NASA MARS
Poprzedni

Zwiedzaj kosmos z NASA cz.3 - zostań Marsjaninem [galeria]

C is for Cthulhu DB
Następny

Alfabet Lovecrafta dla dzieci [galeria]

Paweł Deptuch

Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

2 Comments

 1. 2016-07-04 at 01:58 — Odpowiedz

  A Hedlund nadal ma miejsce jako Akira czy już zdążyli się rozejść drogami ze studiem? Ileż ten film jeszcze będzie powstawał…

  • Paweł Deptuch
   2016-07-04 at 17:08 — Odpowiedz

   Hedlund oficjalnie chyba nie odszedł z produkcji… A na film poczekamy pewnie jeszcze z parę lat.

Dodaj komentarz