GRINDHOUSE 

GRINDHOUSE vol. 2 – Ile kosztuje film?

Stanley Kubrick pożyczał pieniądze na filmy od wujka. Quentin Tarantino nakręcił „Wściekłe psy” bez budżetu. Sam Raimi z braku finansów dwa razy przerywał produkcję „Martwego zła”. Ile kosztuje film? Czy żeby nakręcić dobry gatunkowy produkt trzeba wydać fortunę?

25 lutego porozmawiamy o kręceniu w domu, minimalnych budżetach i tym jak robi się kino gatunkowe za kieszonkowe od mamy.

Attic Film Productions – grupa filmowa, powstała w styczniu 2016r w Krakowie, specjalizująca się w krótkometrażówkach, zrealizowanych za „zero złotych”. Trzon projektu stanowią: Paweł Paluch – reżyser, scenarzysta i montażysta oraz Michał Górzyna – autor scenariuszy i opowiadań w klimatach grozy, często aktor w produkcjach AFP oraz grupy Lisołaki.

Pierwszym klipem zrealizowanym pod szyldem AFP jest aktorski zwiastun książki „Hardboiled”, drugim miłosna historia z zombiakami w tle pt. „Love story Z”.

Paweł Paluch opowie wam kilka słów o warsztacie reżysera/scenarzysty/montażysty. Jak wygląda taka robota przy absolutnym braku funduszy.

W spotkaniu wezmą udział również: Juliusz Wojciechowicz i Robert Ziębiński.

Pokażemy:

  • Krótkometrażówki Attic Film Productions: Hardboiled, Love story Z (czas trwania: 20 minut)
  • Krótkie metraże z amerykańskiej wytworni Darkstone Entertaiment (25 minut)
  • Oraz niskobudżetowy film niespodziankę (95 minut)

Wstęp wolny

Dzika Banda

Dzika Banda


GRINDHOUSE to comiesięczny cykl spotkań poświęcony kinu. W każdy ostatni czwartek miesiąca spotykamy się w warszawskim klubie „Jaś i Małgosia” (al. Jana Pawła II 57), aby dyskutować o filmach. O tym jak twórcy wzajemnie się inspirują, jak kino bezustannie się przenika.

Egmont
Poprzedni

JLA. Amerykańska Liga Sprawiedliwości tom 1 - surrealistycznie i z przymrużeniem oka [recenzja]

Larry MacDougall Dzika Banda 44
Następny

Larry MacDougall - mroczna magia, fantasy i wróżki [galeria]

REDAKCJA

REDAKCJA

Brak komentarzy

Dodaj komentarz