GRINDHOUSE 

Grindhouse vol. 3 – Stephen King za grosze

Filmografia Stephena Kinga zawiera jakoś około 210 pozycji. Tajemnica tak ogromnej ilości tytułów ekranizacji prozy Kinga ma swoje banalne wytłumaczenie. Otóż są to krótkometrażowe filmiki, realizowane za zgodą i z namaszczeniem samego Steve’a, przez różnych młodych twórców, w ramach programu pieszczotliwie nazwanego przez Kinga „dollar baby”.

To właśnie dollar babies będą tematem trzeciej edycji naszego Dyskusyjnego Klubu Filmowego, która odbędzie się 28 kwietnia w warszawskim klubie Jaś & Małgosia. Oprócz pokazu wybranych produkcji, Robert Ziębiński i Juliusz Wojciechowicz opowiedzą o kulisach powstawania „Lamentu paranoika” – pierwszego polskiego dollara, a także odczytają odezwę od Jakuba Ćwieka pt. Dlaczego King jest królem? Zapraszamy.

POKAŻEMY: 

Lament paranoika – reż. Darek Kocurek (pierwszy polski dollar baby)

The Boogeyman – reż. Jeffery C. Schiro

Disciples of the Crow – reż. John Woodward

The Woman in the Room – reż. Frank Darabont

Czytaj też artykuł – Stephen King za grosze

 

WSTĘP WOLNY

GRINDHOUSE to comiesięczny cykl spotkań poświęcony kinu. W każdy ostatni czwartek miesiąca spotykamy się w warszawskim klubie “Jaś i Małgosia” (al. Jana Pawła II 57), aby dyskutować o filmach. O tym jak twórcy wzajemnie się inspirują, jak kino bezustannie się przenika.

Mucha Comics
Poprzedni

Ludzie gniewu - w kręgu śmierci [recenzja]

Cloverfield-Lane-10-plakat
Następny

10 Cloverfield Lane - kameralny thriller i coś jeszcze [recenzja]

REDAKCJA

REDAKCJA

Brak komentarzy

Dodaj komentarz