Rebis 65%
23 Lis 2015

Cyngiel śmierci – 007 powraca [recenzja]

Media na świecie okrzyknęły „Cyngiel śmierci” najlepszą powieścią o Bondzie, napisaną po śmierci Fleminga. I trudno się z nimi nie zgodzić.

Robert Ziębiński 0
Spectre plakat DB
07 Lis 2015

Spectre – plakaty do najnowszego Bonda [galeria]

Z okazji premiery Spectre, czyli dwudziestego czwartego filmu z Jamesem Bondem prezentujemy galerię plakatów, zarówno tych oficjalnych jak i fanowskich.

Paweł Deptuch 0
Forum Film Poland 50%
03 Lis 2015

Spectre – licencja na zabijanie scenariuszy [recenzja]

Daniel Craig w roli Jamesa Bonda podzielił widzów. Jednym przypadła do gustu formuła bardziej realistycznego i brutalnego 007, bliższa święcącemu tryumfy Jasonowi Bourne’owi – inni tęsknili za agentem Jej Królewskiej Mości bliższym wieloletniej tradycji.

Jerzy Rzymowski 2
EON Productions
21 Wrz 2015

Agenci Jamesa Bonda

Przez ponad pół wieku istnienia, seria filmów o Jamesie Bondzie wykształciła własny, charakterystyczny styl – naśladowany i parodiowany przez wielu innych twórców. Warto uhonorować gigantów, na których barkach stanął agent 007 – właśnie im poświęcony jest ten artykuł.

Jerzy Rzymowski 0
Sony
11 Wrz 2015

James Bond i jego muzyczne czołówki

Przy okazji premiery „Skyfall” zrobiłem dla Dzikiej Bandy zestawienie hitów i kitów wśród ścieżek dźwiękowych do filmów o Jamesie Bondzie. Pora, by przyjrzeć się piosenkom towarzyszącym agentowi 007. Wiadomo już, że najnowszą, „Writing’s on the Wall”, zaśpiewa brytyjski wokalista Sam Smith. Ale jak to wyglądało wcześniej?

Jerzy Rzymowski 0
adele-anitta
03 Wrz 2015

Adele, czyli powrót królowej pop

Kpią z niej ikony mody, bo jest puszysta i chodzi w tanich ciuchach. Paparazzi się jej boją, bo wygrywa z nimi każdy proces. A tłumy ją kochają, bo jest jedyną gwiazdą, która wygląda jak zwykła dziewczyna. Adele w listopadzie wydaje wyczekiwany od pięciu lat nowy, trzeci album. Jeśli płyta rzeczywiście się ukaże, już wiemy jaki będzie najlepiej sprzedający się album 2015 roku.

Robert Ziębiński 0
Columbia Pictures
05 Gru 2014

Rozśpiewany James Bond

Nowy Bond trafi do kina za rok. Kto napisze piosenkę do „Spectre” nie wiemy. Ale jednego możemy być pewni – to będzie ktoś znany i bardzo popularny.

Robert Ziębiński 0
lea seduyx
13 Paź 2014

Wszystkie kobiety Jamesa Bonda

Rok temu świat podziwiał ją, gdy w odważnym „Życiu Adeli” wiarygodnie udawała orgazm. Teraz została nową dziewczyną Bonda. Léa Seydoux potwierdziła oficjalnie, że przyjęła propozycję producentów dwudziestego czwartego filmu o przygodach agenta 007.

Robert Ziębiński 0
Richard-Kiel-als-James-Bond-schurk-Jaws
12 Wrz 2014

Najciekawsi przeciwnicy Bonda

Dwa dni temu zmarł Richard Kiel, niezapomniany pan Buźka z dwóch klasycznych odsłon przygód agenta 007: „Szpiegu, który mnie kochał” (1977) i „Moonrakerze” (1979). Miał 74 lata. Z tej okazji przypominamy galerię najpamiętniejszych przeciwników Agenta Jej Królewskiej Mości, do której niewątpliwie przynależał.

Nina Wum 0
ian-fleming
29 Cze 2014

My name is Fleming, Ian Fleming

W tym roku mija pięćdziesiąt lat od śmierci Iana Fleminga, człowieka który dał światu Jamesa Bonda, najpopularniejszego szpiega popkultury.

Hubert Sosnowski 0
Universal
16 Paź 2013

5 filmów, które miał nakręcić Quentin Tarantino (a nakręcili je inni)

Quentin Tarantino lubi dużo gadać. Zwłaszcza o swoich nowych filmach. Z taką samą częstotliwością ogłasza, iż pracuje nad nowymi projektami, co owe projekty porzuca. Ale czasami za niego pracy nad tymi pomysłami podejmują się inni. Oto lista czterech filmów, które prawie nakręcił Quentin plus film, o którym pisano, że miał być oparty na pomyśle Quentina, choć w rzeczywistości nie miał z nim nic wspólnego.

Robert Ziębiński 0
Daniel Craig listens to speakers at a service designating him as UN Global Advocate for Elimination of Mines and Explosive Hazards at the UN Headquarters in New York
29 Wrz 2013

Daniel Craig – człowiek, który nie chciał być Bondem

Jest synem marynarza i nauczycielki, który najpierw zakochał się w Szekspirze a potem stał się Jamesem Bondem. Ów człowiek nazywa się Craig, Daniel Craig.

Robert Ziębiński 0
Carte blanche, Jeffery Deaver
27 Mar 2013

Carte blanche

Carte blanche, Jeffery Deaver, Albatros Bond wiecznie żywy – aktualnie pracuje dla supertajnej komórki brytyjskiego wywiadu, zaś jego szefem jest niejaki admirał M. Gdy do pracowników wywiadu docierają wiadomości o planowanym właśnie zamachu (ofiar ma być tysiące!) agent 007 zostaje przydzielony do sprawy – ma udaremnić zamiary zamachowca. I zaczyna się akcja, która jak to w „bondach” bywa, toczy się w różnych zakątkach globu: Węgry, Serbia, RPA, Dubaj. Z przystankami w Anglii rzecz jasna. Sam agent też jest taki, jakiego się można spodziewać – czyli dobrze wygląda, lubi kobiety, dobre samochody, praca to całe jego życie i zawsze wszystko mu się udaje. Problem z nim jest taki, że to w

Ewelina Jamka 0
Sir Roger Moore
16 Mar 2013

Roger Moore – najlepszym Bondem był Connery [wywiad]

Kilka zdań o Jamesie Bondzie od Jamesa Bonda, czyli przesłuchanie Rogera Moore’a.

Robert Ziębiński 0
james Bond
16 Mar 2013

Bond po Bondzie (I) – prywatny leksykon

Z okazji premiery „Skyfall” Lech Kurpiewski i Robert Ziębiński obejrzeli wszystkie Bondy raz jeszcze i przyrządzili subiektywny ranking przygód agenta 007. Dziś część pierwsza.

REDAKCJA 0
Sony
16 Mar 2013

Lekcje śpiewu z Bondem – muzyka na tak i nie

Seria o Jamesie Bondzie to już dwadzieścia trzy filmy, a wraz z nimi pamiętne piosenki i ścieżki dźwiękowe. Premiera „Skyfall” to dobra okazja do zrobienia subiektywnego przeglądu, które soundtracki w historii 007 były najlepsze, a które okazały się porażką.

Jerzy Rzymowski 0
Skyfall, reż. Sam Mendes, 2012 50%
12 Mar 2013

Skyfall [recenzja]

W jednej scenie „Skyfall” Bond zapytany przez starsznie złego przestępcę Silvę o swoje hobby odpowiada: „Zmartywchwstanie”. Fakt przyglądając się burzliwej pięćdziesięcioletniej historii tej postaci trudno nie zauważyć, że co jak co ale „zmartwychwstanie” wychodzi mu całkiem nieźle. Umierał przecież już w „Operacji: Piorun”, czy „Diamenty są na zawsze”.  „Skyfall”  to także kolejne zmartwychwstanie. I to nawet dosłowne. Wszak trzy lata temu ze względu na plajtę wytwórni projekt „Bond 23” uśmiercono a film miał już nigdy nie powstać. Powstał. I tylko nie wiadomo czy z tego powodu śmiać się czy płakać. Najnowszy Bond mimo że wyreżyserował go twórca wybitny, czyli Sam Mendes, to chwilami film jest tak nieporadny reżysersko, że ręce

Robert Ziębiński 0