Centrala 80%
08 Lis 2014

Cudowny chłopak Billy, nieznany współtwórca Batmana [recenzja]

Fascynująca opowieść o Billym, nieznanym współtwórcy Mrocznego Rycerza z miasta Gotham. Wydana w samą porę by uczcić 75 lat Batmana.

Paweł Deptuch 0
Warner Bros
13 Sie 2014

Batman – Animowany Rycerz w serialach

Obchodzimy właśnie szumnie siedemdziesiąte piąte urodziny Batmana, w związku z tym pisaliśmy dość sporo o filmowych adaptacjach przygód tego bohatera. Niedawno jednak spore zainteresowanie wywołał humorystyczny teledysk do utworu grupy Dethlock zatytułowany „Batmetal”. Skłoniło mnie to do przemyśleń na temat jak Człowiek Nietoperz radził sobie w animowanym świecie. 

Łukasz Radecki 0
Dzika Banda
23 Lip 2014

Dwa oblicza Jokera

Z okazji 75 rocznicy urodzin Batmana konforntujemy dwie wizje Jokera w oparciu o jego kinowe inkarnacje.

Ewa Jezierska 0
Warner Bros
23 Lip 2014

25 lat Batmana Tima Burtona.

Mija ćwierć wieku od wyświetlenia produkcji, dzięki której Tim Burton zyskał światowy rozgłos a zamaskowany obrońca Gotham drugie życie. Bez niej nie byłoby mowy o współczesnej rozrywce.

Michał Chudoliński 1
Rocksteady Studios
14 Lip 2014

Alfabet Batmana

Kontynuując świętowanie 75-tych urodzin Mrocznego Rycerza prezentujemy mini-przewodnik po uniwersum tego popularnego bohatera. Jeśli jesteście początkującymi czytelnikami przygód Gacka i nie wiecie kim jest Bill Finger, Harold Allnut albo jak to się stało, że Bruce Wayne ma syna, niniejsze vademecum z pewnością dostarczy Wam wszelkich niezbędnych informacji.   A Alfred Pennyworth – zaufany kamerdyner Bruce’a Wayne’a, który wziął go pod opiekę wychowawczą tuż po brutalnym zabójstwie Thomasa i Marthy Wayne’ów. Alfred posiada szerokie umiejętności aktorskie i charakteryzacyjne (nabyte podczas występów teatralnych w Londynie) oraz szkolenie z zakresu wojskowości i medycyny. Po rozpoczęciu przez Wayne’a kariery zamaskowanego mściciela, Alfred stał się jego najwierniejszym towarzyszem, którego działalność nie ogranicza się wyłącznie do

Paweł Deptuch 0
Greg Staples
13 Lip 2014

Batman: Przewodnik po Polsce

W maju Mrocznemu Rycerzowi stuknęło dokładnie siedemdziesiąt pięć lat. Przy tej okazji, i z racji tego, że cały obecny rok ogłoszony został rokiem Batmana

Paweł Deptuch 0