designated-survivor 55%
10 Lis 2016

Designated Survivor – remedium na Trumpa, Clinton i Underwooda [recenzja]

To jeszcze robi się takie seriale? Z bohaterem jak do rany przyłóż, szlachetnym, uczciwym, przejmującym się wszystkim i wszystkimi? Czy ktoś taki może pełnić rolę prezydenta USA? To chybajakaś bajka!

Tomasz Miecznikowski 0
The_Family_TV_Series-978567872-large 40%
29 Mar 2016

The Family – dramat tabloidowy [recenzja]

Pod względem jakości nowych, serialowych produkcji oraz liczby oglądających je widzów, telewizje ogólnodostępne w USA przędą coraz gorzej. Nic dziwnego, skoro proponują odbiorcom produkty w rodzaju „The Family”.

Tomasz Miecznikowski 0
ABC 60%
13 Paź 2015

Quantico – terroryzm i sercowe rozterki [recenzja]

„Ouantico” to jak na razie jedyny z premierowych seriali tej jesieni, który w USA z każdym odcinkiem zyskuje widzów. To zasługa dosyć zaskakującej koncepcji, która łączy w sobie elementy z tak odległych produkcji jak „Homeland” i „Chirurdzy”. Gdy już się do tej niespodziewanej formuły przyzwyczaimy, zostaje nam jeszcze całkiem ciekawa historia.

Tomasz Miecznikowski 0
ABC 45%
23 Lip 2015

Glitch – Kolejny powrót zmarłych [recenzja]

Lipiec przyniósł premiery zaledwie kilku seriali. Wśród nich jest australijski „The Glitch”. Dopiero gdy zaczynamy oglądać, okazuje się, że to zwykła ściema, bo serial to żadna tam premiera, a raczej coś, co ostatnio widzieliśmy na małym ekranie chyba zbyt często.

Tomasz Miecznikowski 0
ABC 50%
17 Cze 2015

The Whispers [serial] [thriller] [sci-fi]

Nadchodzi czasem taki moment, nazwijmy go momentem (od)twórczego przesilenia, kiedy ludziom od telewizji kończą się pomysły. Ostatnią deską ratunku staje się wtedy skrywana w zanadrzu producenckich gabinetów maszyna gatunkowo-losująca. Wrzuca się do niej najpierw główny składnik, czyli w tym przypadku opowiadanie Raya Bradbury, a potem maszyna już na chybił trafił dobiera kolejne elementy.  W  efekcie, z takiej mieszaniny powstaje właśnie coś w rodzaju „The Whispers”.

Tomasz Miecznikowski 0
ABC 70%
21 Mar 2015

American Crime

Kryminały coraz częściej wchodzą w rolę obyczajowego dramatu. Fala, która rozlała się ze Skandynawii zbiera żniwo również w serialowym świecie. Z Wielkiej Brytanii mieliśmy bardzo dobre „Broadchurch” i „The Missing”. Amerykanie też nie próżnują, po niezłym „The Divide” proponują produkcję o mocno brzmiącym tytule: „American Crime”.

Tomasz Miecznikowski 0
ABC 75%
25 Lut 2015

Hiding

Z czym kojarzy nam się Australia? Z Operą w Sydney, kangurami i koala, Wielką Rafa Koralową… W „Hiding” patrzymy na daleki kontynent przez krzywe zwierciadło. Zapyziałe przedmieścia, niekompetentni stróże prawa i program ochrony świadków, który funkcjonuje tak, że włosy na głowie same stają nam dęba.

Tomasz Miecznikowski 0
ABC 70%
23 Sty 2015

Agent Carter

Nowy Rok nieoczekiwanie przyniósł bardzo miłą niespodziankę w postaci drugiego serialu z Filmowego Uniwersum Marvela (MCU), do którego należą takie hity jak „Iron Man”, „Incredible Hulk”, „Strażnicy Galaktyki” i „Avengers”. „Agent Carter” bezpośrednio kontynuuje wątki z „Kapitana Ameryki: Pierwszego starcia”, a także łączy się z serialem „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”.

Paweł Deptuch 0
galavant-54a70ef73249f 80%
21 Sty 2015

Galavant

Scenariusz i dialogi jak z animacji DreamWorks lub Pixara. Pojawiające się znienacka, wokalno-taneczne przerywniki w bollywoodzkim stylu. Plus humor i obraz średniowiecza prawie jak ze „Świętego Graala” Pythonów. Można? O rany, pewnie że tak! Obejrzyjcie „Galavanta”!

Tomasz Miecznikowski 0
ABC 60%
09 Lip 2014

Agenci T.A.R.C.Z.Y. [recenzja]

W przeciwieństwie do DC Comics, Marvel nie może się pochwalić zbyt bogatym portfolio związanym z produkcjami telewizyjnymi. Pod koniec lat 70. na szklanych ekranach pojawił się całkiem przyzwoity „The Incredible Hulk” i nieznośnie słaby „The Amazing Spider-Man”, a na początku pierwszej dekady nowego wieku skasowany po pierwszym sezonie „Blade” (o tych realizacjach piszemy tutaj). Na tle kilku długodystansowych produkcji z Batmanem, Supermanem, Wonder Woman i Flashem zaledwie trzy seriale (w tym dwa nieudane) to bardzo mizerny wynik. W ostatnich latach przeciwwagą dla porażek w TV okazały się ogromne sukcesy Kinowego Uniwersum Marvela (MCU), które pozostawiły odwiecznego konkurenta w dalekim tyle. Dobre i dalekosiężne planowanie, konsekwencja i dobór odpowiednich ludzi sprawił,

Paweł Deptuch 0
KolchaktheNightStalker 80%
14 Paź 2013

Kolchak: The Night Stalker – ojciec Foxa i Scully [recenzja]

Serial o którym często pisze się, że był ojcem „Z archiwum X” i wszelkich paranormalnych seriali, których fabuła polegała na tropieniu zła i wszelkich demonów.

Robert Ziębiński 0