The-Tick-Amazon-Banner-Still- 60%
30 Sie 2016

The Tick 01×01 – Kleszcz, czyli piękna niedorzeczność? [recenzja]

[infobox]Wielki, niebieski, zdumiewający… Kleszcz. Czy tak wygląda bohater, którego potrzebuje współczesna telewizja? Być może tak, być może nie – odpowiedź nie jest wcale taka oczywista. Pilot serialu Amazona stanowi na pewno gwarancję oryginalności, a więc cechy nie tak znowuż częstej dla formuły historii superbohaterskich.[/infobox]
Marcin Waincetel 0
Amazon 75%
23 Sie 2016

Jean-Claude Van Johnson 01×01- weteran w formie [recenzja]

Scena, w której kelner z hipsterskiej restauracji nie może poznać klienta – dawnego gwiazdora kina akcji – prowokuje do zadania pytania o to, jak bardzo zmienił się Jean-Claude Van Damme. Aktorsko, nie fizycznie.

Marcin Waincetel 1
Amazon 70%
19 Sty 2016

Mozart in the Jungle – serialowo-muzyczny poprawiacz nastroju [recenzja]

Serial „Mozart in the Jungle” powstał na podstawie książki autorstwa Blair Tindall pod tym samym tytułem. W wersji papierowej ów tytuł jest jednak bardziej rozwinięty. Po pierwszej frazie następuje dopełnienie w postaci raczej niecodziennego zestawienia: seks, narkotyki i muzyka klasyczna.

Tomasz Miecznikowski 0
Amazon 75%
18 Wrz 2015

Hand of God – Śledztwo z udziałem Boga [recenzja]

Czasami trafia się taki twór, że nie wiadomo z której strony go ugryźć. „Hand of God” drażni i niepokoi, momentami nawet ryje beret, zmuszając intelekt do bezcelowych protestów wobec sensu rozgrywających się na ekranie wydarzeń. Mamy tu nawróconego grzesznika, który doznaje objawień. Cały szkopuł właśnie w tym nawróceniu. Jest zupełnie inne niż te, do których przez lata przyzwyczaiła nas popkultura.

Tomasz Miecznikowski 0
Amazon 80%
17 Sty 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku [recenzja] [serial]

O planach realizacji „Człowieka z Wysokiego Zamku” mówiło się od dłuższego czasu – pierwsze pogłoski pojawiły się w 2010 roku, Ridley Scott miał zrealizować miniserial na podstawie słynnej powieści Philipa K. Dicka we współpracy z BBC.

Jerzy Rzymowski 0