obecnosc-2-dvd-2d 60%
08 Gru 2016

Obecność 2 – bezpieczna kontynuacja już na DVD [recenzja]

„Obecność” wkroczyła do kin z przytupem, od razu tworząc uniwersum, które aż prosiło się o dalsze kontynuacje, spin-offy, prequele i naciągania widzów na sentymentalne podróże do świata horrorów, które naprawdę straszyły. Cóż więc oferuje nam część druga?

Łukasz Radecki 0
Amityville
05 Kwi 2016

Miejsca grozy – szlakiem zabójców

Turystyka to zabawna dziedzina. Kiedy wyspa w tropikach i skąpane w słońcu wybrzeże przestaje nam wystarczać, możemy natknąć się na bardziej… specyficzne oferty, np. spacer śladami mordercy. Teraz doszła też do tego możliwość wynajęcia miejsca zbrodni. Ktoś reflektuje?

Hubert Sosnowski 0
Ocean strachu
04 Lip 2014

10 filmów straszniejszych niż fikcja

Nie ma filmów bardziej przerażających niż te, których treść oparto na autentycznych wydarzeniach – w końcu w ich wypadku powtarzanie „To przecież tylko film!” raczej nikogo nie uspokoi. Pytanie jednak ile prawdy tak naprawdę tkwi w tych wszystkich dziełach próbujących nas straszyć tym, co niby faktycznie miało miejsce. Postanowiliśmy to zbadać na przykładzie dziesięciu chwytających za gardło filmów, które rzekomo zainspirowały czyste fakty.     Egzorcysta (The Exorcist). Reż. William Friedkin. Obsada: Linda Blair, Max von Sydow, Ellen Burstyn, Lee J. Cobb. Stany Zjednoczone 1973. W filmie: Dziewczynka imieniem Regan zostaje opętana przez demona, co objawia się m.in. pluciem zupką, siusianiem na dywan i nieprzyzwoitymi zabawami z wykorzystaniem krzyża. A

Bartek Paszylk 0
killbabykillwindow
16 Mar 2013

Przewodnik po nawiedzonych domach

A może tak wybrać się w podróż śladami nawiedzonych domów. Świat kocha upiorne domostwa i ich nieproszonych lokatorów. A zatem przygotowaliśmy przegląd takowych domów. Może i nie będą to najlepsze filmy w historii, ale na pewno cenione w swoim gatunku. Oczywiście, jeśli przyjdą wam do głowy inne tytuły zapraszamy do uzupełniania listy. Na marginesie – lista ta koncentruje się na głównie starych filmach o duchach, wobec czego nie ma na niej choćby „Innych”. A „Ducha” Tobe Hoopera pominęliśmy z pełną premedytacją, bo to film opisany na wylot, podobnie jak „Lśnienie” Kubricka.

Robert Ziębiński 0