UIP 90%
26 Lis 2016

Nowy Początek – niech żyje humanizm! [recenzja]

Denis Villeneuve to reżyser który wyrobił sobie markę w Hollywood na tyle silną, że w zasadzie może kręcić co zechce. I życia sobie nie ułatwia. „Historia twojego życia” Teda Chianga, to jak wszystkie teksty tego autora, kilka kropel literackiego geniuszu, ale z pewnością do przeniesienia na wielki ekran rzecz niełatwa, bo to w końcu science fiction w wersji hard i to przez wielkie H.

Maciej Bachorski 1
246363id2c_MOS_INTL_BANNER_KalEl_48inW_x_70inH.indd 70%
17 Cze 2013

Człowiek ze stali [recenzja]

Nie lubię Supermana. I myślę, że nie należę do mniejszości. Z wszystkich super herosów przybysz z Kryptonu to postać najbardziej hermetyczna, nudna i przewidywalna. Taki słodki harcerzyk, co to się kulom nie kłania (bo nie musi). Dlatego do „Człowieka ze stali” miałem dość ambiwalentny stosunek.

Robert Ziębiński 0
Mistrz, reż. Paul Thomas Anderson, 2012
12 Mar 2013

Mistrz (The Master)

Mistrz (The Master). Reż. Paul Thomas Anderson. Wyk. Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams,  Laura Dern. USA 2012. Gutek Film To film dobry ale nie arcydzieło. A mistrzów jest w nim dwóch, to Joaquin Phoenix i Philip Seymour Hoffman. Pierwszy gra Freddiego Quella, marynarza, pijaka i życiowego wykolejeńca, który po powrocie do domu z frontu II wojny światowej nie potrafi sobie znaleźć miejsca w nowej Ameryce. Drugi to Lancaster Dodd (postać wzorowana ponoć na osobie L. Rona  Hubbarda, założycielu Kościoła Scjentologicznego), charyzmatyczny twórca religijnej sekty i zarazem intelektualny hochsztapler, który bierze Quella pod swe skrzydła, by wyprowadzić go na ludzi. Film mówi o skomplikowanych relacjach łączących tych dwóch mężczyzn.

Lech Kurpiewski 0