Egmont 100%
28 Kwi 2016

Cromwell Stone – misterna intryga w oparach grozy [recenzja]

Gdyby nie komiksy o Asterixie i Lucky Luke’u oraz dzieła Franquina , które w dzieciństwie miały ogromny wpływ na niemieckiego artystę, Andreasa Martensa, dziś świat obrazkowych historyjek pozbawiony byłby jednego z najznamienitszych twórców tej sztuki.

Paweł Deptuch 0
Egmont 80%
26 Lut 2016

Coutoo – Świetny początek bez ciągu dalszego [recenzja]

Wyświechtane słowo „kultowy” rzadko pasuje tak bardzo, jak do „Coutoo” słynnego Andreasa Martensa. Egmont niedawno wydał ten rarytasowy album na polski rynek. Tym sposobem do naszych rąk trafia intrygująca pozycja z pogranicza kryminału noir i metafizycznego horroru.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 70%
24 Lip 2015

Cyrrus-Mil – świadectwo niezwykłego talentu [recenzja]

Niemiecki twórca Andreas Martens znany jest przede wszystkim jako twórca długich serii jak „Koziorożec” czy „Arq” i sztandarowego „Rorka”. Znany jest też z kilku trylogii, z czego tylko jedną udało mu się dokończyć, a pozostałe porzucił po narysowaniu jednego lub dwóch epizodów. Do tej drugiej grupy zalicza się narracyjny eksperyment – „Cyrrus-Mil”.

Paweł Deptuch 0
Sideca 100%
09 Gru 2014

Rork tom 1 [recenzja] [komiks]

„Rork” to mistyczna podróż przez tajemnicze krainy, nieodgadnione sekrety i dziwności tego świata.

Paweł Deptuch 1
Junji Ito
20 Sie 2014

H.P. Lovecraft – Nadnaturalny horror w komiksie

H.P. Lovecraft to jeden z najbardziej wpływowych współczesnych pisarzy, który swoją wyobraźnią zaraził setki innych twórców i miał niebagatelny wpływ na rozwój literatury, kina, gier i komiksu. Wystarczy wspomnieć takich artystów jak Guillermo del Toro, John Carpenter, Metallica, Stephen King, Neil Gaiman czy Mike Mignola, którzy w przeróżny sposób oddawali hołd Samotnikowi z Providence. Z okazji dzisiejszej 124 rocznicy urodzin tego pisarza przyjrzymy się bliżej jego komiksowym wpływom.

Paweł Deptuch 0