Anna Kańtoch, Aneta Jadowska, Sasza Hady / fot. materiały prasowe
11 Gru 2015

Kinga Dunin i kryminały

Kinga Dunin napisała tekst. Chwali się jej to. Tekst nosi tytuł „Czy kobiety piszą gorsze kryminały niż mężczyźni?”. Odpowiedź na to zaczepne pytanie jest prosta i zamyka się w trzech literkach – NIE.

Robert Ziębiński 2
Powergraph 75%
01 Paź 2015

Trzynasty anioł – fantastyka „z zagadką” [recenzja]

Anna Kańtoch to już sprawdzona marka na rodzimym rynku fantastyki. Już jej pierwsze tytuły były bardzo dojrzałą prozą. „Miasto w zieleni i błękicie”, „Diabeł na wieży” oraz „Zabawki diabła” to znakomicie skonstruowane opowieści, które można porównać do dzieł Conan Doyle’a czy Anne Rice. Każdy jednak, kto czytał te wysublimowane, nawiązujące do klasycznego kryminału historie z domieszką barokowego języka wie, że nie można ich jednoznacznie sklasyfikować.

Paweł Deptuch 0
Uroboros 90%
02 Wrz 2015

Światy Dantego – zbiór tekstów oryginalnych i różnorodnych [recenzja] [książka] [sci-fi] [horror] [kryminał] [fantasy] [baśń]

W tym roku Anna Kańtoch po raz piąty zdobyła Nagrodę im. Janusza A. Zajdla i tym samym zrównała wynik Andrzeja Sapkowskiego. Nie mam też wątpliwości, że szybko w tej kwestii przeskoczy i Jacka Dukaja, bo autorka pisze i dobrze, i dużo. “Światy Dantego” to zbiór jej najlepszych opowiadań, z których trzy zostały wyróżnione właśnie tą nagrodą.

Paweł Deptuch 0
Powergraph
05 Kwi 2013

Pożądanie [recenzja]

Na okładce kobieca i męska twarz, w zdecydowanie zmysłowym ujęciu (przymknięte oczy, rozchylone usta). Do tego napis w górnym rogu okładki, żeby była jasność: Antologia opowiadań miłosnych, zmysłowych, erotycznych i dziwnych…

Ewelina Jamka 0