wypuscmnieedwardlee 85%
01 Gru 2016

Wypuść mnie, proszę i inne opowiadania – wyjątkowy zbiór Edwarda Lee [recenzja]

Edward Lee to w Polsce pisarz tyleż popularny, co niemal legendarny. Uwielbiają go niemal wszyscy, którzy zetknęli się z jego twórczością i nie zostali przez nią zmieleni. I niemal wszyscy ci tworzą jego legendę, rozprawiając o bezkompromisowości nie wydanych dotąd u nas utworów. Po latach oczekiwań, możemy wreszcie cieszyć się kolejnym polskim przekładem.

Łukasz Radecki 0
Austin Book Club
29 Gru 2015

Marcin Przybyłek: Dziesięć książek mojego życia cz. 2

Pozytywny odzew na pierwsze zestawienie oraz nieprzyjemne odczucie, że pominąłem kilka istotnych tytułów skłoniły mnie ku temu, by przytoczyć drugie zestawienie „10 książek mojego życia”. Uprzedzam, mowa będzie znowu wyłącznie o rzeczach niebeletrystycznych.

Marcin Przybyłek 0
Gmork 70%
15 Lis 2015

Hardboiled – fantastyka w stylu noir [recenzja]

Któż z nas nie kocha cynicznych i wyrachowanych detektywów, wyłaniających się zza kłębów papierosowego dymu kobiet fatalnych i pochłaniających umysł, skomplikowanych zagadek, które na końcu okazują się mieć najprostsze z rozwiązań? A gdyby do tego zestawu motywów noir dorzucić jeszcze element fantastyczny? Wtedy powstaje coś takiego, jak antologia „Hardboiled”.

Tomasz Miecznikowski 1
christmas horror story i tales of halloween 85%
22 Paź 2015

A Christmas Horror Story / Tales of Halloween – strasznie przyjemne antologie [recenzja]

W Boże Narodzenie najbardziej zajętą istotą jest oczywiście święty Mikołaj. Ale kiedy w jego siedzibie, hen za biegunem północnym, do tej pory pomocne i usłużne elfy zaczną jeden po drugim zamieniać się w krwiożercze zombie, nie będzie to zwiastować białych, spokojnych świąt. Na domowe zacisze i ciepłą wigilijną kolację nie ma co liczyć także pewne małżeństwo. Ich synek zaczął bardzo dziwnie się zachowywać… Zamknięci w starej szkole uczniowie również nie będą się dobrze bawić, podobnie jak pewna rodzina, która wyruszyła na święta do ciotki. Cztery zupełnie różne historie, trójka reżyserów i ikona kina SF, czyli William Shatner w roli radiowego narratora. Oto przepis na sukces „A Christmas Horror Story”. Sukces,

Robert Ziębiński 0