aftermath-2016-54772 60%
29 Paź 2016

Aftermath – dziwaczna apokalipsa [recenzja]

Chyba żaden inny serial nie zebrał w tym roku tyle batów, co „Aftermath”. Oceny na zagranicznych serwisach? A to jedna gwiazdka, dwie najwyżej, a to dziesięć procent na sto. Ale też zdarza się, że ktoś daje maksymalną liczbę punktów. O co tu chodzi?

Tomasz Miecznikowski 0
Egmont 85%
21 Sie 2016

Y – ostatni z mężczyzn tom 2 – Ciągle w drodze [recenzja]

Seria Briana K. Vaughana „Y” narobiła swego czasu sporo rabanu. Była nie tylko ciekawym spojrzeniem na apokalipsę i brutalną, zabawną opowieścią drogi, ale też celną satyrą, wkurzającą przynajmniej kilka środowisk. Tom drugi podtrzymuje ten trend, więc zapnijcie pasy i szykujcie się na dziką jazdę po Ameryce.

Hubert Sosnowski 0
Y-ostatni-z-mężczyzn-1 85%
23 Kwi 2016

Y: Ostatni z mężczyzn tom 1 – Seksmisja po amerykańsku [recenzja]

Myślisz, że bycie ostatnim facetem w świecie zaludnionym przez osamotnione kobiety jest fajne? Że czeka Cię raj na Ziemi i nieustająca uciecha? „Y – ostatni z mężczyzn” Briana K. Vaughana dobitnie zweryfikuje Twoje przekonania.

Hubert Sosnowski 0
AMC 65%
26 Sie 2015

Fear the Walking Dead – Początki zombie apokalipsy [recenzja] [serial]

Po wielkim, komercyjnym sukcesie serialu „The Walking Dead” wiadomym było, że machina marketingowa ruszy pełną parą. Do dzisiaj powstało już kilka książek i gier, których fabuła toczy się w świecie stworzonym przez Roberta Kirkmana. W końcu przyszedł też czas na serialowy spin-off. W „Fear the Walking Dead” cofamy się do początków zombie apokalipsy.

Tomasz Miecznikowski 0
Insignis 75%
21 Kwi 2015

Szczury Wrocławia t.1: Chaos [recenzja] [książka]

„Szczury Wrocławia” Roberta J. Szmidta ilością bohaterów ustępują jedynie książce telefonicznej, ale, całe szczęście, akcji (i to jakiej) jest w niej o wiele, wiele więcej.

Paweł Deptuch 0
Image Comics
21 Lis 2013

5 tytułów powiązanych z The Walking Dead – przewodnik dla wydawców [komiks]

„Żywe Trupy” Roberta Kirkmana cieszą się w naszym kraju nie mniejszą popularnością niż w USA i reszcie świata. Z regularną serią obrazkową jak i…

Paweł Deptuch 0
prometheus2movie
31 Maj 2013

Najgorsze filmy fantastyczne 2000-2013

Ponieważ do kin trafił “W ciemności. Star Trek” niebawem czeka nas istna inwazja filmów SF, postanowiliśmy przygotować podsumowanie najgorszych filmów fantastycznych, jakimi uraczyli nas w ostatnich latach producenci filmowi. Wybór oczywiście autorski i subiektywny, ale zawsze możecie dopisać swoje do listy. Albo z nami polemizować. Kilka filmów wpadło nam do głów w chwili gdy zawieszaliśmy ten tekst („Skyline”, „Nostalgia anioła”, „Battleship”, „Bitwa o Los Angeles”), ale już ich nie dopisujemy. Ważne, że pamiętamy.

Robert Ziębiński 0
Siła strachu, Piotr Jezierski, Wydawnictwo Naukowe Katedra 2012
15 Mar 2013

Siła strachu

Siła strachu, Piotr Jezierski, Wydawnictwo Naukowe Katedra 2012. Idealna książka na koniec świata! Jej autor, dziennikarz i kulturoznawca Piotr Jezierski, przygląda się najróżniejszym przejawom ludzkiego lęku przed apokalipsą, jakie od stuleci odbijają się w naszej kulturze. Otrzymujemy tu więc wskazówki na temat właściwego sposobu odczytywania „Apokalipsy św. Jana”, dowiadujemy się jak zaskakujące przesłanki kryły się za realizacją „Wojny światów” Piotra Szulkina, śledzimy postępujący rozkład postapokaliptycznego świata w kolejnych częściach cyklu „Mad Max” George’a Millera i odkrywamy echa tej tematyki we współczesnych komiksach (takich jak „Pielgrzym” czy „Strażnicy”) oraz grach komputerowych (m.in. „Fallout” i „S.T.A.L.K.E.R.”). W każdym z rozdziałów czuć entuzjazm autora względem omawianych tytułów i mimo jego akademickiego zacięcia oraz

Bartek Paszylk 0
Przegląd Końca Świata- Feed, Mira Grant, SQN
15 Mar 2013

Przegląd Końca Świata: Feed

Przegląd Końca Świata: Feed, Mira Grant, SQN   Popularny temat zombie-apokalipsy raczej nie kojarzy się z wyborami prezydenckimi, chociaż obserwując bezmyślne hordy przy urnach, można by pewnie napisać jakieś „Głosowanie żywych trupów”. Tym bardziej zaskakująco wypada nominowana do Hugo powieść Miry Grant, „Feed”, w której śledzimy kampanię wyborczą amerykańskiego senatora Rymana, toczącą się podczas epidemii wirusa Kellis-Amberlee, czyli właśnie zombizmu. Oglądamy ją oczami Georgii Mason, która wraz z bliźniaczym bratem Shaunem i przyjaciółką Buffy (owszem, nick zaczerpnęła z serialu) prowadzi popularny blog. To właśnie blogosfera okazała się najskuteczniejszym medium w krytycznym czasie, spychając tradycyjne środki masowego przekazu na margines.  Mamy w powieści Grant politykę, terroryzm, fundamentalizm religijny, lęk przed nieobliczalną

Jerzy Rzymowski 0