bk1-ant2
13 Lis 2016

Brutalnie krótko (1) – Dobre bo ostre?

Najbardziej chwalone polskie filmy, które w ostatnich tygodniach trafiły do kin ceni się nie tylko za artyzm, ale również za bezkompromisowe podejście do poruszanej tematyki. Wszystko to filmy bardzo mocne, wzbudzające w widzach uczucie niepokoju i wytrącające na jakiś czas z równowagi – ale czy naprawdę każdy z nich aplikuje nam te wszystkie wstrząsy we właściwych dawkach i z właściwych pobudek? Pozwolę sobie wątpić.

Bartek Paszylk 0
Sound Tropez 100%
27 Lis 2014

Chłopcy: W skrócie [recenzja]

Jeśli nie mieliście okazji zapoznać się z serią „Chłopcy” Jakuba Ćwieka, to właśnie nadarzyła się okazja aby szybko i tanio się do niej przekonać.

Paweł Deptuch 0
Sound Tropez 90%
09 Cze 2014

Thorgal: Zdradzona Czarodziejka. Wyspa wśród lodów – słuchowisko [recenzja]

Studio Sound Tropez rozwija swą ofertę w niebywałym tempie. Po „Żywych Trupach” i „Conanie barbarzyńcy” przyszedł czas na dźwiękową adaptację najpopularniejszego komiksu w Polsce, czyli „Thorgala” Jeana Van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego. Produkcja została namaszczona przez samych autorów, a Rosiński z tej okazji przygotował oryginalny projekt okładki i nie są to jedyne plusy całego przedsięwzięcia. Poprzednie słuchowiska charakteryzowały się znakomitym wykonaniem, a każdy najdrobniejszy detal dopieszczano do granic możliwości. Nie inaczej jest w przypadku „Thorgala”, który w moim odczuciu jest dotychczas najlepszym dziełem studia. Na warsztat wzięto dwa pierwsze tomy serii i zgrabnie połączono je w jedną całość. Największą zmianą w stosunku do oryginału jest bardzo mocne rozbudowanie dialogów. Wiele

Paweł Deptuch 0