macde in usa 05-16
29 Lut 2016

Made in USA: Przegląd komiksów (XXVII) – maj 2016

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na maj 2016 r.

Paweł Deptuch 0
Heavy Metal
31 Sty 2016

Made in USA: przegląd komiksów (XXVI) – kwiecień 2016

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na kwiecień 2016 r.

Paweł Deptuch 2
Image Comics
01 Sty 2016

Made in USA: przegląd komiksów (XXV) – marzec 2016

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na marzec 2016 r.

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics
30 Lis 2015

Made in USA: przegląd komiksów (XXIV) – luty 2016

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na luty 2016 r.

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics
31 Paź 2015

Made in USA: przegląd komiksów (XXIII) – styczeń 2016

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na styczeń 2016 r.

Paweł Deptuch 0
Image Comics
30 Wrz 2015

Made in USA: Przegląd komiksów (XXII) – grudzień 2015

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na grudzień 2015 r.

Paweł Deptuch 0
Storm King Productions
31 Sie 2015

Made in USA: Przegląd komiksów (XXI) – listopad 2015

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na listopad 2015 r.

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics
31 Lip 2015

Made In USA: Przegląd komiksów (XX) – październik 2015

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na październik 2015 r.

Paweł Deptuch 0
IDW Publishing
30 Cze 2015

Made In USA: Przegląd komiksów (XIX) – wrzesień 2015

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na wrzesień 2015 r.

Paweł Deptuch 0
Boom Studios 80%
06 Cze 2015

Do Androids Dream of Electric Sheep: Dust to Dust – prequel do Łowcy Androidów [recenzja]

Kto polował na androidy przed Rickiem Decardem? I czy Philip K. Dick śnił o prequelu do swojej powieści, którego by się nie powstydził?

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics
31 Maj 2015

Made In USA: Przegląd komiksów (XVIII)

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na sierpień 2015 r. Kolekcjonerom szczególnej uwadze polecamy drugą edycję Bombshellowych okładek od DC, które przyozdobią kilkanaście zeszytów różnych serii.

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics / Adam Hughes
30 Kwi 2015

Made in USA: Przegląd komiksów (XVII)

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na lipiec 2015 r. Szczególnej uwadze polecam wariantowe okładki z IDW Publishing wzorowane na magazynach grozy wydawanych przez EC Comics: Tales from the Crypt, Vault of Horror, Crime SuspenStories, Weird Science i innych.

Paweł Deptuch 0
Image Comics
31 Mar 2015

Made in USA: przegląd komiksów (XVI)

Jak co miesiąc polecamy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na czerwiec 2015 r.!

Paweł Deptuch 0
Image Comics 90%
25 Mar 2015

Invincible #118 [recenzja]

Jeśli nie znacie serii „Invincible”, to tak jakbyście nie wiedzieli czym jest wyborna opowieść. W tym przypadku drobiazgiem jest fakt, że to komiks superbohaterski. Bo tak jak „Żywe Trupy” nie do końca są horrorem, tak „Invincible” nie jest stricte superbohaterszczyzną.

Paweł Deptuch 2
Dark Horse Comics
28 Lut 2015

Made in USA: przegląd komiksów (XV)

Jak co miesiąc polecamy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na maj 2015 r.!   Fight Club 2 #1. Scenariusz: Chuck Palahniuk. Rysunki: Cameron Stewart. Dark Horse Comics. Sprawdź w Atom Comics Dziesięć lat temu Tyler Durden zniknął… Ale niektórzy zmyśleni przyjaciele nie odchodzą nigdy… Tak jest, po prawie dwudziestu latach Chuck Palahniuk zdecydował się dopisać ciąg dalszy swojej debiutanckiej powieści, która szerokim echem odbiła się zarówno w świecie literatury jak i filmu. „Fight Club” był bezkompromisową, prawdziwie brudną historią, która niczym pocisk trafił do wyobraźni. Czy w kontynuacji autorowi uda się pozostać świeżym, równie dosadnym  i poeksperymentować z warstwą formalno-językową? Mam

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics
31 Sty 2015

MADE IN USA: PRZEGLĄD KOMIKSÓW (XIV)

Jak co miesiąc polecamy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów, które tym razem zostały zapowiedziane na kwiecień 2015! Oprócz poniższych pozycji zwróćcie też uwagę na komiksy Marvela sygnowane mianem „True Believers” – są to pierwsze zeszyty popularnych serii, jak np. „Marvel Zombies”, „Powes”, „House of M” oferowane w cenie JEDNEGO DOLARA.  

Paweł Deptuch 0
Dynamite Entertainment 70%
26 Sty 2015

Ash and the Army of Darkness [recenzja]

Zanim pojawi się oczekiwany z niecierpliwością 10-odcinkowy serial o przygodach Asha Williamsa, już teraz możemy zagłębić się w komiksową kontynuację  przygód bohatera „Martwego zła”. Nosi ona tytuł „Ash and the Army of Darkness” i od niedawna jest dostępna w elegancko wydanym zbiorczym tomie liczącym blisko 200 stron.

Bartek Paszylk 1
Marvel Comics 80%
23 Sty 2015

Star Wars #1 [recenzja]

Zeszłoroczne przejęcie praw do Star Wars przez Disneya wywołało ogromne emocje, falę obaw i nadziei fanów. Przy okazji skorzystał na tym Marvel, który odzyskał możliwość wydawania komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen. Oczywiście pojawiło się wiele pytań czy Dom Pomysłów będzie w stanie poradzić sobie z tym zadaniem i przebije poziomem serie Dark Horse’a.

Paweł Masłowski 0
atom comics konkurs
20 Sty 2015

Konkurs: Batman & Robin

Z okazji otwarcia naszego portalu w nowych ciuszkach, wraz ze sklepem Atom Comics zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie.  Aby przyłączyć się do zabawy należy poprawnie odpowiedzieć na dwa proste pytania, które znajdziecie poniżej. Konkurs trwa do  2 lutego 2015 r. Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi zostanie wylosowany jeden szczęśliwiec, który otrzyma anglojęzyczny komiks „Batman & Robin: Batman Reborn” Granta Morrisona i Franka Quitelya. 1: Podaj tytuły przynajmniej dwóch komiksów duetu Morrison/Quitely wydanych w Polsce. 2: Podaj nazwę wydarzenia, które bezpośrednio poprzedzało crossover „Batman Reborn”. Odpowiedzi należy słać na adres:  konkurs@dzikabanda.pl z dopiskiem Batman w tytule. Wyniki zostaną ogłoszone dnia 3.02. 2015 r. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie przez portal

REDAKCJA 4
IDW Publishing
31 Gru 2014

Made In USA: przegląd komiksów (XIII)

Korzystając z dobrodziejstw globalnej wioski i coraz łatwiejszego, zdalnego dostępu do wszelkich dóbr kultury zapraszamy do comiesięcznego przeglądu komiksowych zapowiedzi z rynku amerykańskiego. Są to naszym zdaniem najciekawsze i wzbudzające spore zainteresowanie tytuły zapowiedziane przez tych większych, jak i mniejszych edytorów. Dzięki zestawieniu macie okazję zaznajomić się nie tylko z bieżącą ofertą, ale również te najbardziej interesujące was tytuły nabyć za pośrednictwem naszego partnera – Atom Comics. Polecamy zatem kilka najciekawszych naszym zdaniem tytułów, które zostały zapowiedziane na luty 2015! Zwróćcie szczególną uwagę na marcowe warianty okładkowe tytułów z DC Comics, które są wzorowane na plakatach klasycznych i kultowych filmów.

Paweł Deptuch 0
2000AD 70%
16 Gru 2014

Dredd: Uprise [recenzja]

Od premiery „Dredda” z Karlem Urbanem minęło już ponad dwa lata, ale miłe wspomnienie po tym filmie wciąż pozostaje żywe dzięki kolejnym wydawniczym projektom.

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics 70%
12 Gru 2014

The Star Wars [recenzja]

Scenariusz do „Gwiezdnych Wojen” rodził się w głowie Geroge’a Lucasa przez wiele lat, w trakcie których powstało dziesiątki wersji znanej nam dziś opowieści. Komiks „The Star Wars” jest adaptacją tzw. szkicu wstępnego z 1974 r.

Paweł Deptuch 0
Image Comics
30 Lis 2014

Made In USA: przegląd komiksów (XII)

Korzystając z dobrodziejstw globalnej wioski i coraz łatwiejszego, zdalnego dostępu do wszelkich dóbr kultury zapraszamy do comiesięcznego przeglądu komiksowych zapowiedzi z rynku amerykańskiego. Są to naszym zdaniem najciekawsze i wzbudzające spore zainteresowanie tytuły zapowiedziane przez tych większych, jak i mniejszych edytorów. Dzięki zestawieniu macie okazję zaznajomić się nie tylko z bieżącą ofertą, ale również te najbardziej interesujące was tytuły nabyć za pośrednictwem naszego partnera – Atom Comics. Polecamy zatem kilka najciekawszych naszym zdaniem tytułów, które zostały zapowiedziane na luty 2015!

Paweł Deptuch 0
Image Comics
31 Paź 2014

Made In USA: przegląd komiksów (XI)

Korzystając z dobrodziejstw globalnej wioski i coraz łatwiejszego, zdalnego dostępu do wszelkich dóbr kultury zapraszamy do comiesięcznego przeglądu komiksowych zapowiedzi z rynku amerykańskiego. Są to naszym zdaniem najciekawsze i wzbudzające spore zainteresowanie tytuły zapowiedziane przez tych większych, jak i mniejszych edytorów. Dzięki zestawieniu macie okazję zaznajomić się nie tylko z bieżącą ofertą, ale również te najbardziej interesujące was tytuły nabyć za pośrednictwem naszego partnera – Atom Comics. Polecamy zatem kilka najciekawszych naszym zdaniem tytułów, które zostały zapowiedziane na styczeń 2015!

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics
30 Wrz 2014

Made In USA: przegląd komiksów (X)

Korzystając z dobrodziejstw globalnej wioski i coraz łatwiejszego, zdalnego dostępu do wszelkich dóbr kultury zapraszamy do comiesięcznego przeglądu komiksowych zapowiedzi z rynku amerykańskiego. Są to naszym zdaniem najciekawsze i wzbudzające spore zainteresowanie tytuły zapowiedziane przez tych większych, jak i mniejszych edytorów. Dzięki zestawieniu macie okazję zaznajomić się nie tylko z bieżącą ofertą, ale również te najbardziej interesujące was tytuły nabyć za pośrednictwem naszego partnera – Atom Comics. Polecamy zatem kilka najciekawszych naszym zdaniem tytułów, które zostały zapowiedziane na grudzień tego roku!

Paweł Deptuch 0
IDW Publishing 60%
20 Wrz 2014

24 Underground [recenzja]

Już wkrótce pojawi się na płytach DVD miniserial „24: Jeszcze jeden dzień”, a niedługo potem będzie można sięgnąć po komiks „24 Underground” (premiera: 19 listopada br.), który wyjaśnia co działo się z agentem Jackiem Bauerem pomiędzy pierwszym odcinkiem najnowszej telewizyjnej produkcji, a ostatnim sezonem serialu „24 godziny”.

Bartek Paszylk 0