M2 Films
12 Mar 2017

Munio: Strażnik księżyca – magia i zbawienie [recenzja]

„Munio: Strażnik księżyca” należy do wąskiego grona współczesnych bajek, o których nie zapomina się tuż po projekcji. Mądra, dowcipna i niezwykle kolorowa uniwersalna opowieść o poświęceniu i przyjaźni oczarowuje zarówno dzieci, jak dorosłych.

Robert Ziębiński 0
The-Huntsman-Winters-War 55%
16 Maj 2016

Łowca i Królowa Lodu – przepiękna pustka [recenzja]

Jeśli film zarabia ponad czterysta milionów dolarów na świecie, świadectwem czasów jest, że jego kontynuacja jest przesądzona – nawet jeśli nikt jej nie chce. W taki właśnie sposób, dzięki niewątpliwemu sukcesowi „Królewny Śnieżki i Łowcy”, na kinowe ekrany jakiś czas temu trafiła część druga.

Maciej Bachorski 0
Skottie Young / Marvel Comics
13 Kwi 2015

100 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży #90-81

Kolejną dziesiątkę lektur dedykujemy dzieciom w wieku siedmiu lat.

Paweł Deptuch 0
Dana's Sanctuary
08 Kwi 2015

100 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży #100-91

Dom bez książek jest jak samochód bez kół, komputer bez procesora czy ryba bez wody. Książki nie tylko wzbogacają słownictwo i rozwijają wyobraźnię ale też uczą samodzielnego myślenia, kształtują charakter, pobudzają kreatywność i poprawiają pamięć, a to tylko ich podstawowe zalety.

Paweł Deptuch 0
Disney 65%
13 Mar 2015

Kopciuszek

Aktorski remake klasycznej disneyowskiej bajki. Dla kogo? Przede wszystkim dla młodych dziewczynek. Ale i osobniki tęskniące za odrobiną magii w życiu, też mogą się wybrać.

Robert Ziębiński 1
Kultura Gniewu 60%
09 Lut 2015

Detektyw Miś Zbyś na tropie #2: Złoty sokół teksański [recenzja] [komiks]

„Złoty sokół teksański” kontynuuje przygody Misia Zbysia i jego towarzysza Borsuka Mruka – dwóch zaradnych detektywów wzorowanych na Sherlocku Holmesie i Johnie Watsonie.

Paweł Deptuch 0
Gdzie jest Nemo reż. Andrew Stanton-2003
10 Mar 2013

Gdzie jest Nemo?

Gdzie jest Nemo?(Finding Nemo) Reż. Andrew Stanton. Wyk. Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Willem Dafoe. USA 2003 Wszystko zaczęło się od małego akwarium w poczekalni gabinetu dentystycznego. Mały Andrew Stanton siedział tam, czekając na wizytę, ale zamiast myśleć o bólu i wierceniu, układał w głowie plan ucieczki rybek z akwarium. Kiedy dorósł i spłodził Andrew juniora, zabrał synka do podwodnego zoo, a tam obaj z rozwartymi buziami oglądali pływające w wielkich akwariach rekiny. Tak narodził się pomysł na film Gdzie jest Nemo? – animację, która nie tylko podbiła świat (prawie miliard dolarów dochodu), zdobyła Oscara, ale przede wszystkim okazała się jednym z najpiękniejszych filmów o rodzicielstwie i odpowiedzialności w historii kina.

Robert Ziębiński 0