life 75%
19 Sty 2016

Life – James Dean w obiektywie [recenzja]

Wybitny współczesny fotograf Anton Corbijn nakręcił film o tym jak powstało najczęściej reprodukowane zdjęcie lat 50. – czyli ujęcie z Jamesem Deanem idącym nowojorskim Times Square. Nudny film o robieniu zdjęcia? Nic bardziej mylnego. „Life” to zgodnie z tytułem film o życiu.

Robert Ziębiński 0
UIP 90%
31 Gru 2015

Wyspa tajemnic – straszne kino wg Martina Scorsese [recenzja]

Już pierwsza otwierająca „Wyspę tajemnice” scena uzmysławia widzowi, z jakim gatunkiem będzie miał do czynienia.

Robert Ziębiński 0
thewalksmall 70%
05 Paź 2015

The Walk. Sięgając chmur – Spacer między wieżami [recenzja]

Znacie historię Philippe’a Petita, francuskiego linoskoczka, który w 1974 roku przespacerował się po linie rozciągniętej między wieżami World Trade Center? To teraz przekonajcie się jakie to dokładnie uczucie stawiać stopę nad 400-metrową przepaścią.

Bartek Paszylk 0
Kino Świat 50%
07 Sie 2015

Imperium robotów. Bunt człowieka – science fiction dla nastolatków [recenzja]

Filmy takie jak „Niezgodna” i „Zbuntowana”, czy cała seria „Igrzysk śmierci” robią prawdziwą furorę w Hollywood. Brytyjczycy stworzyli zatem swoją odpowiedź na młodzieżowe kino science-fiction. Brak jej jednak tego samego rozmachu i efektowności, ale i polotu, którymi odznaczają się amerykańskie produkcje.

Robert Skowroński 0
Monolith Films 55%
24 Lip 2015

Klucz do wieczności – B-klasowe kino akcji [recenzja]

„Klucz do wieczności” to jeden z tych filmów, na których można się po mocnym przymrużeniu oka całkiem nieźle bawić, jednakże po seansie dość szybko się o wszystkim zapomina. Tylko od widza zależy, czy to wystarczający powód, żeby wybrać się do kina.

Darek Kuźma 1