Egmont
07 Sty 2017

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #6

Dzisiejszą edycję sponsorują baśniowcy, psychopatyczne koty mordercy, kowboje i superbohaterowie Marvela w dużych ilościach.

Hubert Sosnowski 0
Baśnie-Dziedzictwo-wiatru 65%
07 Wrz 2016

Baśnie #17: Dziedzictwo Wiatru – rozdział mocno przejściowy [recenzja]

Słowo daję, ciężko jest pisać coś nowego o cyklu, który liczy tyle tomów. Wypuszczanych regularnie. Cykl o Bigbym i spółce towarzyszy nam już od dobrych kilku lat i przez cały ten czas otrzymywaliśmy po prostu kolejne elementy jednej i tej samej układanki. Nowe tropy i wątki zawsze stanowiły po prostu wzbogacenie jednej, zmierzającej w konkretnym kierunku opowieści, która lada moment będzie miała swój koniec. Tylko nie jestem już do końca pewien, czy ten kierunek mi odpowiada. Wielkie zagrożenie, które wypędziło naszych bohaterów z Baśniogrodu i z farmy zostało pokonane. Dokonał tego ojciec Bigby’ego, Północny Wiatr, poświęcając jednocześnie własne życie. Ten szlachetny czyn spowodował jednak lawinę konsekwencji – najważniejszą spośród nich

Hubert Sosnowski 0
Egmont 75%
11 Paź 2015

Baśnie #14: Wiedźmy – wciąż trzymają poziom [recenzja]

Przed nami kolejny tom rewelacyjnych „Baśni” od Willinghama i spółki. Na Zachodzie seria dobiegła już końca, ale u nas zostało jeszcze kilka części do wydania.

Hubert Sosnowski 0
DC Vertigo / Dzika Banda
03 Sie 2015

Żelazny kanon DC Vertigo Comics

W ramach wydawnictwa Vertigo ukazało się setki tytułów z pogranicza wielu gatunków i eksplorujących przeróżne tematy. Jednak tylko część nich na stałe wpisała się w kanon komiksów przeznaczonych dla dojrzałego czytelnika i zmieniła oblicze tej formy sztuki.

Paweł Deptuch 0
Egmont 85%
06 Lip 2015

Baśnie #13: Wielki Baśniowy crossover [recenzja]

„Baśnie” Willinghama dołączyły do zaszczytnego grona komiksów, które rozlały się na całą popkulturę. Kolejne zeszyty zdobywają rzesze nowych czytelników, furorę robi też „Wolf Among Us”, komputerowy prequel od Telltale Games. Tymczasem na polskim rynku ukazał się trzynasty tom serii.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 85%
20 Mar 2014

Baśnie #12: Czasy Mroku [recenzja]

Najnowsze tom serii stworzonej przez Billa Willinghama, zaczyna się od przybycia do Baśniogrodu nowego mieszkańca, niejakiego Dżepetto – niegdyś zaciętego wroga krainy.

Daniel Podolak 0