Atsushi Nishijima/Going Places - pierwsze zdjęcie z planu
30 Paź 2016

Jezus powraca – czyli ruszyły zdjęcia do „Big Lebowskiego 2”

Ruszyły zdjęcia do drugiej części kultowego filmu „Big Lebowski”. Po obu stronach kamery stanie John Turturro, wcielający się w postać szalonego Jesusa Quintany.

Robert Ziębiński 0
hail-caesar
01 Mar 2016

Noirowy Chrystus kontra komuniści

Kościół późnym wieczorem. W nim – obowiązkowa, skąpana w półmroku figura cierpiącego w milczeniu Chrystusa. Wystarczy na nią spojrzeć, by wiedzieć, że niejedno już widziała, niejednego była świadkiem.

Jakub Ćwiek 0
hanabiposter
07 Wrz 2015

100 NAJLEPSZYCH FILMÓW KRYMINALNYCH I SENSACYJNYCH (VII): 40-31

      40. Bullit, reż. Peter Yates Problem filmu Yatesa polega na tym, iż zrealizowano w nim tak doskonałą scenę pościgu, że większość widzów kojarzy go tylko z nią. A przecież ten film to nie tylko szalony wyścig ulicami San Francisco, a przejmująca opowieść o gliniarzu, który poświęca wszystko w imię pracy. No i jeszcze jedno – „Bullitowi” często zarzuca się nudność. Niesłusznie. Był to jeden z pierwszych kryminałów, który postawił (poza słynnym pościgiem) na oddanie realizmu pracy policjantów. Stąd w filmie wiele scen, które wydawać mogą się nużące, ale w gruncie rzeczy są niebywale prawdopodobnym oddaniem pracy policji. I za te sekwencje, plus kreację Steve’a McQueena film chwalono

Robert Ziębiński 0
Independent/Reuters
17 Lut 2014

Bracia Coen: Ludzkość w obłędzie

W krótkiej rozmowie bracia Coen, opowiadają nam o tym co myślą o ludziach, czasie i puentach własnych filmów.

Robert Ziębiński 0
the-man-who-killed-don-quixote-poster
22 Maj 2013

„W drodze”, czyli filmy w drodze.

Kolejne rozpoczęcie prac na planie „The Man Who Killed Don Quixote” przypomniała nam o filmach w drodze. Ludzie o nich dyskutują, choć nikt ich nie widział. Aktorzy przez nie umierają a reżyserzy łamią sobie na nich kariery. Filmy, które nigdy nie powstały (lub powstawały całe dekady) wywołują równie wielkie emocje jak głośne kasowe hity.

Robert Ziębiński 0
fot. Stain Andersen
16 Mar 2013

Jo Nesbo – Nie jestem drugim Larssonem

Jo Nesbo jest obecnie najpopularniejszym na świecie norweskim autorem kryminałów. Nam opowiada nam o fenomenie Stiega Larssona, fali popularności skandynawskich kryminałów i Jimi Thompsonie.

Robert Ziębiński 0