Monolith Films 75%
31 Gru 2016

Autopsja Jane Doe – nie zadzieraj z trupami [recenzja]

Pierwszy amerykański film André Øvredala – norweskiego reżysera, twórcy głośnego „Łowcy trolli”, to to jeden z najlepiej skonstruowanych horrorów, jaki w ostatnich latach trafił do kin.

Robert Ziębiński 0
Momantum 40%
02 Mar 2016

Forsaken – westernowa wprawka z Sutherlandami [recenzja]

Jon Cassar, etatowy reżyser i producent serialu „Przez 24 godziny” w swoim pierwszym od blisko dekady kinowym filmie bawi się westernem. Ze znanych elementów złożył sprawną, acz niebywale wtórną układankę.

Robert Ziębiński 0
Wyborcze jaja, reż. Jay Roach, 2012
13 Mar 2013

Wyborcze jaja

Wyborcze jaja (The Campaign) Reż. Jay Roach. Wyk.: Will Farrell, Zach Galifianakis, Brian Cox, USA 2012 Galapagos Jay Roach to reżyser przedziwny. Potrafi niemal równocześnie realizować balansujące na pograniczu dobrego smaku komedie, jak całkiem mądre i dobre filmy polityczne dla HBO. Po kilku latach życia w takiej schizofrenii twórczej Roach postanowił połączyć te dwa wydawałoby się zupełnie odlegle filmowe bieguny kręcąc „Wyborcze jaja”. Bez obaw ten film nie jest tak głupi i zły jak może sugerować polski tytuł. Roach, połączył tu wiedzę na temat mechanizmów politycznych jaką zdobył podczas kręcenia  opartych na faktach dramatów politycznych z chwilami sprośną komedią. Efekt? Zaskakująco dowcipny i gorzko prawdziwy. Trudno bowiem powiedzieć co w

Robert Ziębiński 0