Mucha Comics 90%
28 Paź 2016

Saga tom 5 – największa tortura dla rodzica [recenzja]

Czy o “Sadze” można jeszcze napisać coś, co do tej pory nie zostało napisane? Raczej nie, bo to nadal niezwykle fascynująca seria, która nie schodzi poniżej ustalonego, bardzo wysokiego poziomu i można ją w zasadzie tylko chwalić.

Paweł Deptuch 0
Egmont 85%
21 Sie 2016

Y – ostatni z mężczyzn tom 2 – Ciągle w drodze [recenzja]

Seria Briana K. Vaughana „Y” narobiła swego czasu sporo rabanu. Była nie tylko ciekawym spojrzeniem na apokalipsę i brutalną, zabawną opowieścią drogi, ale też celną satyrą, wkurzającą przynajmniej kilka środowisk. Tom drugi podtrzymuje ten trend, więc zapnijcie pasy i szykujcie się na dziką jazdę po Ameryce.

Hubert Sosnowski 0
Y-ostatni-z-mężczyzn-1 85%
23 Kwi 2016

Y: Ostatni z mężczyzn tom 1 – Seksmisja po amerykańsku [recenzja]

Myślisz, że bycie ostatnim facetem w świecie zaludnionym przez osamotnione kobiety jest fajne? Że czeka Cię raj na Ziemi i nieustająca uciecha? „Y – ostatni z mężczyzn” Briana K. Vaughana dobitnie zweryfikuje Twoje przekonania.

Hubert Sosnowski 0
Mucha Comics 100%
20 Kwi 2016

Saga tom 4 – najlepszy komiks dla rodziców [recenzja]

Zasiadając do pisania tego tekstu zastanawiałem się czy po raz kolejny wystawić “Sadze” najwyższą notę. Nie jest przecież możliwym aby Vaughan bez przerwy utrzymywał ten sam wysoki poziom, co nawet potwierdza czwarty tom.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 100%
14 Paź 2015

Saga tom 3 – inteligentna rozrywka [recenzja]

Pomiędzy wydaniem drugiego a trzeciego tomu, „Sadze” przybyło kolejnych kilka znaczących nagród, co tyko potwierdza, że seria Vaughana i Staples wciąż jest na fali i niezmiennie zachwyca publiczność i krytyków.

Paweł Deptuch 0
DC Vertigo / Dzika Banda
03 Sie 2015

Żelazny kanon DC Vertigo Comics

W ramach wydawnictwa Vertigo ukazało się setki tytułów z pogranicza wielu gatunków i eksplorujących przeróżne tematy. Jednak tylko część nich na stałe wpisała się w kanon komiksów przeznaczonych dla dojrzałego czytelnika i zmieniła oblicze tej formy sztuki.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 100%
18 Mar 2015

Saga tom 2 [recenzja]

Drugi tom „Gwiezdnych Wojen dla zboczeńców” – jak żartobliwie określa „Sagę” Brian K. Vaughan – kontynuuje pokręcone losy uciekających przed pościgiem Marko, Alany i ich córeczki Hazel.

Paweł Deptuch 0
Dzika Banda
03 Mar 2015

Najlepsze przerwane serie komiksowe warte wznowienia cz. 2

Kochani wydawcy, wiemy że rok wydawniczy 2015 macie już zamknięty, a niektóre plany trzymacie jeszcze w tajemnicy, ale zapewne zastanawiacie się w wolnych chwilach nad komiksami jakie chcielibyście wydać w roku 2016.

Tomasz Miecznikowski 0
Hachette 80%
28 Sty 2015

Doktor Strange: Przysięga [recenzja]

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela powitała nowy rok głośną, choć kontrowersyjną „Tajną inwazją”. Tym razem mamy okazję spuścić z tonu i przeczytać porządną, kameralną historię z naszym ulubionym Marvelowskim magikiem, Doktorem Strangem (którego w nadchodzącej ekranizacji zagrać ma ponoć Benedict Cumberbatch). Przed Wami „Przysięga”.

Hubert Sosnowski 0
Mucha Comics 100%
10 Gru 2014

Saga tom 1 [recenzja] [komiks]

Gdy rodzi się dziecko zmieniają się życiowe priorytety. Jednak gdy potomek pochodzi z zakazanego związku, dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty.

Paweł Deptuch 0
DC Comics
19 Sie 2014

Inwestycja w komiks

Gdy piszę te słowa na ebayu trwa aukcja, w której można zdobyć unikatowy egzemplarz „Action Comics #1” z 1938 r. z debiutem Supermana. Do końca pozostało sześć dni, a na chwilę obecną jego cena wynosi 1 750 200 USD. Czy zeszyt ten pobije rekord sprzed trzech lat i przekroczy kwotę 2,16 mln USD?

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 80%
16 Cze 2014

Wolverine: Logan [recenzja]

W pewnym sensie Wolverine jest bardzo podobny do Batmana. To postać, z którą można robić praktycznie wszystko: osadzać w innych epokach, zmieniać konwencje czy otoczenie, a i tak nie zatraci ona swych pierwotnych atrybutów, a jej przygody nadal będą emocjonować. Logan sprawdza się świetnie nie tylko w opowieściach superbohaterskich, ale też typowo sensacyjnych („Wolverine vol. 2”), kryminalnych i obyczajowych („Wolverine vol. 3”) a nawet miłosnych („Wolverine vol. 1”) i to właśnie one w szczególności definiują tego bohatera i sprawiają, że jest tak popularny. Brianowi K. Vaughanowi, scenarzyście który z niezwykłą lekkością opowiada najbardziej skomplikowane komiksowe historie, w albumie „Wolverine: Logan” udało się zgrabnie połączyć wszystkie wspomniane gatunki literackie i stworzyć

Paweł Deptuch 0