Starz 80%
31 Paź 2015

Ash vs Evil Dead – skopać tyłki demonom [recenzja]

Trzydzieści cztery lata po genialnym „Martwym źle” Sam Raimi i Bruce Campbell wrócili do swojego demonicznego świata. Tym razem w formacie serialu telewizyjnego. Czy jest to powrót udany?

Robert Ziębiński 0
TNT 60%
15 Gru 2014

Bibliotekarze [recenzja]

Szukacie niezobowiązującej rozrywki? Niekoniecznie mądrej i logicznej ale emocjonującej i pełnej przygód oraz akcji? „Bibliotekarze” pasują jak ulał.

Paweł Deptuch 0
bubba-ho-tep campbell
22 Cze 2014

Bruce Campbell – Żywe zło

Bruce Campbell, czyli Ash z kultowej serii „Martwe Zło” kończy dziś 56 lat. Nie jest to okrągła rocznica, ale jest to tak nieszablonowa i intrygująca postać, że warto przypomnieć menadry jej życiorysu… nawet bez wielkiej rocznicy.

Nina Wum 0
Arrow Video 100%
16 Mar 2013

Martwe zło – horrorowa rewolucja

Martwe zło to pełnometrażowy debiut jednego z najlepiej zarabiających reżyserów w historii kina, a zarazem film, który rozpoczął kultowy cykl o Ashu i jego zmaganiach z magiczną księgą Necronomicon. Fabuła jest prosta jak budowa cepa. Pięcioro przyjaciół jedzie do chatki w lesie, a tam zamiast się bawić, zostają brzydko potraktowani przez demony. Niby nic nowego, dla nas wtedy to było objawienie. Tak samo jak objawieniem był szalony montaż, kiedy to kamera ściga bohaterów po lesie, rejestruje obraz do góry nogami i zachowuje się, jakby była opętana. Co najzabawniejsze, ten nowatorski sposób kręcenia wymyślił Bruce Campbell, czyli filmowy Ash, i Sam Raimi przez przypadek. Po prostu Campbell popychał Raimiego, a ten

Robert Ziębiński 2