Washington post
07 Lut 2016

Wspaniałe życie – muzyka do książki

Powieści, podobnie jak filmy posiadają swoje ścieżki dźwiękowe. Czasami tworzą je piosenki, których autor słuchał podczas pisania. Jeszcze częściej piosenki, które wplótł w tekst, których słuchają bohaterowie itp. We „Wspaniałym życiu” jest sporo muzyki, bo jest ona częścią opowieści. I dlatego postanowiłem z ogromną rozkoszą stworzyć dla potencjalnych czytelników coś na kształt ścieżki dźwiękowej do książki. Oto autorski wybór piosenek, które grają w środku (i książki i mojej głowy)

Robert Ziębiński 0
brian adams
03 Lut 2016

Bryan Adams: kariera to ciężka robota [wywiad]

O współpracy z Michaelem Kamenem, pisaniu piosenek do filmów i byciu gwiazdą opowiada nam Bryan Adams.

Robert Ziębiński 0
HBO
03 Gru 2015

Bruce Springsteen – zwyczajna ikona

Nie handluje swoim wizerunkiem. Nie flirtuje z prasą brukową. Nigdy nie był alkoholikiem i nie demolował pokoi hotelowych. Za to od pond trzydziestu lat ma status ikony popkultury. Bruce Springsteen właśnie wydał kolekcjonerską edycję płyty „The River” i wystąpił w dokumencie HBO „The Ties That Bind”

Robert Ziębiński 0
SPI
29 Lis 2015

9 songs, czyli piosenki o seksie [ranking]

W historii muzyki piosenek o seksie są zapewne miliony. Od słynnej orgazmowej pieśni Serge’a Gainsbourga, przez rock’n’rollowe opowieści o seksie na tylnych siedzeniach samochodów, hip-hopowe opowieści o podrywach, po sadomasochistyczne fantazje Trenta Reznora. My wybraliśmy piosenki, które wszyscy znają, choć wiele osób z seksem ich nie kojarzy.

REDAKCJA 0
Sony Music 100%
21 Lis 2015

The Promise: The Darkness on the Edge of the Town Story – arcydzieło [recenzja]

Niebawem ukaże się kolekcjonerskie wydanie płyty „The River” Bruce’a Springsteena, my zaś przypominamy o jego najlepszej ekskluzywnej pozycji – specjalnym wydaniu albumu „Darkness on the Edge of the Town”.

Robert Ziębiński 0
filadelfia rocky
30 Wrz 2015

PRZEZ STANY POPŚWIADOMOŚCI – DZIENNIK POKŁADOWY (VII)

  Siódmego dnia siódmego dnia. Ogarnął wszechświat jasny żar południa… Do Filadelfii przyjechaliśmy wyłącznie z powodu Rocky’ego. Każdy zna tę historię. Historię takiej niezłomności i uporu, że każdy trener rozwoju osobistego powinien opowiadać ją cierpiącym na kryzys wieku średniego i wypalenie zawodowe biznesmenom. Nikt nie chciał Stallone’a w filmie. Agenci mówili mu ‘sorry, no bonus’ jakiś tysiąc razy. Zastawił biżuterię żony. Za dwajścia pięć dolarów sprzedał swojego psa, i jak wielokrotnie później powtarzał, był to najgorszy dzień jego życia. Gdy napisał scenariusz zainspirowany walką Muhammada Ali’ego z Chuckiem Wepnerem, jego życie jakoś radykalnie się nie zmieniło. Producenci mówili, że tak głupiego, przewidywalnego i oczywistego scenariusza, nie przyjmie do realizacji nikt

Radek Teklak 0
Bebelio
24 Mar 2013

Historia pop wg Dennisa Lehane’a (I) – Muzyka

Tylko dla nas autor rewelacyjnej „Rzeki tajemnic” czyli Dennis Lehane stworzył własny przewodnik po tym co kocha w popkulturze i dlaczego… Dziś płyty, które są jego ukochanymi albumami. Często do ich wraca i z ręką na sercu poleca każdemu…

Dennis Lehane 0