BrainDead_TV_Series-238671012-large 60%
30 Cze 2016

BrainDead – polityka, kosmiczne mrówki i eksplodujące mózgi [recenzja]

W gorącym politycznie okresie w USA, raptem na kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi, Amerykanie wypuścili pokręconą, serialową satyrę, w której równie ważni co polityka, okazują się przybysze z kosmosu.

Tomasz Miecznikowski 0
CBS 70%
20 Paź 2015

Piątek trzynastego – serial, o którym możecie nie widzieć [recenzja]

Stacje telewizyjne w Polsce lubią promować programy i seriale które dobrze znają, natomiast te które funkcjonują gdzieś poza zainteresowaniem kolorowych magazynów i prezesów emitują tak, aby przez przypadek nikt się o nich nie dowiedział. CBS Action zastosowało właśnie tę technikę wobec serialu „Piątek trzynastego”, antologii grozy z końcówki lat 80., o której mało kto pamięta (i na bank mało kto wie, że w Polsce jest nadawana).

Robert Ziębiński 0
CBS 70%
05 Paź 2015

Limitless – procedural z pazurem [recenzja]

Kilka lat temu film „Jestem Bogiem” był dla wielu kinowych widzów bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Chyba nikt nie przypuszczał, że z tej sprawnie poruszającej się w obszarze problemów współczesnego świata i osiągnięć nauki opowieści może powstać serial. I oto taki mamy. Nawet całkiem niezły.

Tomasz Miecznikowski 0
CBS 55%
05 Cze 2015

Supergirl [recenzja] [serial]

Niedawno do sieci wyciekł pilot serialu „Supergirl”. Dobra wiadomość jest taka, że końcu pojawi się superbohaterskie show, w którym to kobieta odegra główną rolę, a faceci będą dla niej jedynie tłem. Zła jest taka, że jego twórcy nie do końca wiedzą, jak z tym fantem sobie poradzić.

Paweł Deptuch 0
CBS 60%
21 Lip 2014

Extant

O ten serial biły się prawie wszystkie stacje telewizyjne w USA, od kablowych po ogólnodostępne. Koncept debiutanta, Mickey Fishera, okazał sie na tyle lotny, że każda licząca się stacja chciała mieć go w ramówce.

Paweł Deptuch 0
Galapagos 80%
14 Kwi 2014

Impersonalni sezon 1

Z zalewie coraz to bardziej fikuśnych i wymyślnych seriali szukacie czegoś, co sprawnie łączyłoby tradycję z nowoczesnością? Sensacyjnego serialu, który przeniósłby schemat klasycznego kryminału do współczesnych zdominowanych przez technologię czasów? No to nie musicie już szukać – obejrzyjcie wydanych właśnie na DVD „Impersonalnych”. Długo zwlekałem z oglądaniem tego serialu. Wynikało to przede wszystkim z faktu, iż jest to produkcja J.J. Abramsa, człowieka, który w zaskakująco szybkim tempie utracił status cudownego dziecka telewizji („Lost”, „Alias”) sygnując swoim nazwiskiem serialowe buble („Undercovers”, „Alcatraz”). Stara prawda życiowa mówi jednak, aby nie oceniać książki po okładce, a serialu po producencie. „Impersonalni” trafili do mnie przez przypadek i po pierwszym odcinku zadurzyłem się w nich

Robert Ziębiński 0
Galapagos 80%
11 Kwi 2014

Teoria wielkiego podrywu, sezon 6

„Teoria wielkiego podrywu” to jeden z tych rzadkich seriali, którym udało się utrzymać wysoki poziom nie tylko w pierwszych dwóch albo trzech sezonach, ale także później – mimo tego, że w życiu głównych bohaterów sporo się już pozmieniało i już dawno nie opiera się on na schemacie „dwóch młodych aspołecznych geniuszy uczy się życia od niezbyt wykształconej, ale za to mocno imprezowej koleżanki”. Prawdopodobnie najbardziej ryzykownym posunięciem twórców serialu było znalezienie partnerek niemal wszystkim nieporadnym towarzysko bohaterom: okularnik Leonard spotyka się teraz z Penny, mały Howard ożenił się z piskliwą Polką o imieniu Bernadette i nawet supersztywny, pozbawiony jakiegokolwiek popędu seksualnego Sheldon randkuje z niejaką Amy – choć jego związek

Bartek Paszylk 0
twilight zone 100%
13 Mar 2013

Strefa Mroku – królowa seriali grozy [recenzja]

Debiutująca w Polsce stacja telewizyjna CBS Action, przypomina polskim widzom jeden z najważniejszych seriali w historii telewizji: „Strefę mroku” (wersję kolorową, ale co tam).

Robert Ziębiński 0
Miasteczko Salem, Reż. Tobe Hopper, 1979
13 Mar 2013

Miasteczko Salem

W związku ze zbliżającą się premierą telewizyjnej adaptacji „Pod kopułą” postanowiliśmy przygotować mały przewodnik po serialowych adaptacjach prozy Stephena Kinga. Miasteczko Salem (Salem’s Lot) Reż. Tobe Hopper, 1979 (pierwsza emisja: CBS) Pierwsze spotkanie Kinga z telewizją i zarazem druga filmowa adaptacja jego prozy. Za reżyserię odpowiedzialny był tu twórca „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” Tobe Hopper, a serial powstał w chwili kiedy w Stanach (podobnie jak teraz) wampiry były na topie. Dlatego, aby odróżnić kingowskiego wampira Kurta Barlowa od innych producenci wpadli na pomysł, aby przez całą projekcję nie wypowiadał on ani słowa. I tak Barlow w serialu komunikuje się z otoczeniem tylko przez swojego wspólnika Strakera. Oś fabularna serialu pozostała

Robert Ziębiński 0
Złote lata, Reż. Michael Gornick
13 Mar 2013

Złote lata

Złote lata (Golden Years). Reż. Michael Gornick i inni 1991 (pierwsza emisja: CBS) Lata dziewięćdziesiate to szczyt sławy Kinga. Było więc tylko kwestią czasu kiedy dostanie on propozycję od którejś stacji na stworzenie autorskiego serialu. Pierwsi na ten pomysł wpadli spece z CBS i dla nich twórca „Lśnienia” stworzył „Złote lata” – skrzyżowanie fantastyki i sensacji. Tytuł serialu pochodzi od piosenki Davida Bowie i jest to dość ciekawe nawiązanie. Przynajmniej dla psychoanalityków, którzy zauważyli pewną niepokojącą zbieżność. Otóż piosenka Bowiego pochodzi z albumu „Station to Station” który artysta nagrał w największym okresie uzależnienia od kokainy. Pisząc swój serial King także znosił się na szczyt swojego kokainowego uzależnienia. Same „Złote lata”

Robert Ziębiński 0