fistaszki
19 Gru 2015

Fistaszki, czyli Charlie Brown kontra świat

Charlie Brown i jego nieznośny pies Snoopy pierwszego stycznia zaatakują nasze kina. A my przypominamy o fenomenie „Fistaszków” – jednego z najmądrzejszych komiksów w historii.

Robert Ziębiński 0
Nasza Księgarnia 100%
13 Gru 2013

Fistaszki zebrane 1967-1968 [recenzja]

Kolejny tom „Fistaszków zebranych” to ponad 300 stron czystego, zdrowego śmiechu. Maciej Wojtyszko, autor wstępu do tej porcji przygód Charliego Browna i jego przyjaciół, chce co prawda porównywać słynne dzieło Schulza do Kafki, Balzaka, Becketta i Joyce’a, ale przecież nawet on zdaje sobie sprawę, że główną zaletą „Fistaszków” jest to, że są tak diabelnie zabawne, a nie fakt, że – jak pisze – można by na ich postawie prowadzić sesje naukowe typu: „Dlaczego jest raczej coś niż nic? Ontologia Heideggera, sarkazm Schulza”.

Bartek Paszylk 0
Nasza Księgarnia 100%
31 Lip 2013

Fistaszki zebrane 1965-1966 [recenzja]

Kolejny tom uporządkowujący chronologicznie historyjki o Charliem Brownie i jego kompanach na pewno nie rozczarowuje. Mimo, że w tym okresie Charles M. Schulz tworzył już „Fistaszki” od kilkunastu lat, wciąż potrafił odnaleźć w wąskim gronie wymyślonych przez siebie bohaterów coś nowego i fascynującego.

Bartek Paszylk 0