The-Huntsman-Winters-War 55%
16 Maj 2016

Łowca i Królowa Lodu – przepiękna pustka [recenzja]

Jeśli film zarabia ponad czterysta milionów dolarów na świecie, świadectwem czasów jest, że jego kontynuacja jest przesądzona – nawet jeśli nikt jej nie chce. W taki właśnie sposób, dzięki niewątpliwemu sukcesowi „Królewny Śnieżki i Łowcy”, na kinowe ekrany jakiś czas temu trafiła część druga.

Maciej Bachorski 0
Warner Bros
18 Lis 2015

Charlize Theron – Królowa zmian

Charlize Theron jest obecnie na fali. Rządzi w kinach, gra nietuzinkowe i zróżnicowane role. Zmienia się do niemal każdej – i w każdej ważniejszej zostawia część siebie. Niedawno wystąpiła w „Mrocznym zakątku”, filmie, do którego najprawdopodobniej musiała podejść bardzo osobiście.

Hubert Sosnowski 0
darkplaces 75%
16 Lis 2015

Mroczny zakątek – zbrodnia na sprzedaż [recenzja]

Żyjemy w czasach, w których coraz mniej osób ma skrupuły, by spieniężyć swoją tragedię. Snują się od show do show, żerują na datkach od współczujących i piszą „terapeutyczne” książki. Na spowiedzi, oczywiście, też chcą zarobić. Tak jak Libby Day, bohaterka „Mrocznego zakątka”.

Hubert Sosnowski 0
Warner Bros 100%
19 Maj 2015

Mad Max: Na drodze gniewu [recenzja] [film]

W czasach kiedy hollywoodzkie kino rządzi się powtórkami, powrót Mad Maxa napawał sporym lękiem. Niesłusznie. „Mad Max: Na drodze gniewu” to najlepszy restart starej opowieści jaki powstał w ostatnich dwudziestu latach. I najlepszy film postapokaliptyczny od czasów „Mad Maxa 2”.

Robert Ziębiński 1
09 Paź 2014

Muzy X muzy

Piękne kobiety są muzami również twórców X muzy tylko dlatego, że są atrakcyjne? Tak bywa, i wtedy nikt nie ma im za złe, że są kiepskimi aktorkami. Ma „zagrać” ich uroda, styl, charyzma. Mają być wisienką na torcie, choć zdarza się, że epizod, w którym wystąpiły przechodzi do historii kina. Są i takie, które mają talent – ich role to stuprocentowy pokaz aktorstwa, a nie (tylko) ciała.  Amerykanie mają swoje określenie – MTA (Model Turned Actress) czyli trochę modelka, trochę aktorka, po naszemu ni pies, ni wydra. O dziwo, te hybrydy są często bardzo udane.  Oto 5 (i więcej) modelek, które wystąpiły w filmie i nie zostały zmiażdżone przez krytykę. 

Ewelina Jamka 0