piąta fala 40%
03 Kwi 2016

Piąta fala – młodzieżowe sci-fi z taśmy produkcyjnej [recenzja]

Książkowa „Piąta Fala” kusiła swego czasu zagadkowym blurbem i nie mniej enigmatycznym projektem okładki, które zgodnie krzyczały do potencjalnego nabywcy, że mamy do czynienia z mrocznym postapokaliptycznym thrillerem.

Maciej Bachorski 0
darkplaces 75%
16 Lis 2015

Mroczny zakątek – zbrodnia na sprzedaż [recenzja]

Żyjemy w czasach, w których coraz mniej osób ma skrupuły, by spieniężyć swoją tragedię. Snują się od show do show, żerują na datkach od współczujących i piszą „terapeutyczne” książki. Na spowiedzi, oczywiście, też chcą zarobić. Tak jak Libby Day, bohaterka „Mrocznego zakątka”.

Hubert Sosnowski 0
Kick-Ass-2-poster-moretz 30%
23 Sie 2013

Kick-Ass 2

Mam problem z tą recenzją. Piszę ją od czterech dni i nie mam zupełnie ochoty skończyć. Dlaczego? Ano z prostego powodu – otóż pierwszy „Kick-Ass” był filmem, na którym płakałem ze śmiechu… za drugi to film to, którym rwałem włosy z rozpaczy. Ale po kolei. Jeśli ktoś nie zna historii „Kick-Assa” może przeczytać ją TU. W skrócie ów dziwny superbohater to zakompleksiony gówniarz, któremu życie upływało na wyciskaniu pryszczy i masturbacji. Do chwili, gdy odkrył, iż… nie posiada supermocy, ale i tak zostanie superbohaterem… I tu zaczynała się zabawa łącząca w sobie parodię filmów o superbohaterach, historię o dojrzewaniu i krwawy film sensacyjny. Wszystko to przednio splótł ze sobą reżyser

Robert Ziębiński 0