bunkier-t2 70%
16 Paź 2016

Bunkier #2: Punkt Zero – Pustynne Szczury [recenzja]

Pierwszy tom „Bunkra” był przyjemnym połączeniem militarnego sf bliskiego zasięgu z horrorem czerpiącym pełnymi garściami z „Coś” Carpentera. Druga część wykonuje stylistyczną woltę i kieruje nas na piaski pustyni.

Hubert Sosnowski 0
Scream Comics 70%
23 Mar 2016

Sanktuarium #3: MOT – solidny blockbuster [recenzja]

Z finałami dobrych serii jest zazwyczaj tak, że nie potrafią sprostać oczekiwaniom odbiorców, których presja często jest tak wielka, że demotywuje twórców. “Sanktuarium” nie rozczarowuje. O ile nie nastawialiście się na coś wybitnego.

Paweł Deptuch 0
Scream Comics 60%
16 Mar 2016

Bunkier #1: Zakazane granice – zimno, ciemno i tajemniczo [recenzja]

Chyba żaden twór popkultury rozgrywający się w śnieżnych ostępach i będący połączeniem science fiction z horrorem nie uniknie porównań do “Coś” Carpentera. Nie inaczej jest z “Bunkrem”, który choć czerpie z tych samych źródeł, jest komiksem nad wyraz oryginalnym.

Paweł Deptuch 0
Scream Comics 70%
17 Lis 2015

Sanktuarium #2: Wrota otchłani – lekkostrawna zabawa w pop [recenzja]

Komiksowy horror science fiction Dorrisona znalazł się na półmetku, zatem scenarzysta jeszcze bardziej zagęszcza atmosferę i wpędza uwięzionych bohaterów w coraz groźniejsze i niewytłumaczalne sytuacje.

Paweł Deptuch 1
Scream Comics 70%
20 Sie 2015

Sanktuarium #1: USS Nebraska – Tam gdzie sci fi spotyka horror [recenzja] [komiks]

Xavier Dorison to scenarzysta, który z powodzeniem odnajduje się w praktycznie każdym gatunku. Do tej pory mieliśmy okazję podziwiać go w westernie, fantasy, opowieści morskiej, historycznej i wojennym steampunku, które to były historiami solidnymi i wciągającymi. Z kolei „Sankturaium” to jego próba zmierzenia się z horrorem science fiction.

Paweł Deptuch 0