Ale Kino 70%
18 Lis 2015

Safe House – i nikt nie był bezpieczny [recenzja]

Napisany przez Michaela Cromptona skromny kryminalny serial ogląda się jakby… czytało się bardzo dobrą powieść. Bo „Safe House” to taka powieść, tylko opowiedziana z aktorami i w obrazkach.

Robert Ziębiński 0
Sky Atlantic 80%
07 Lut 2015

Fortitude

Populacja Fortitude to 713 mieszkańców. To nie jest zwyczajne miejsce, nie tylko nie grzebie się tutaj zmarłych, ale i nie umiera się. Jakkolwiek absurdalnie i tajemniczo to brzmi, są to po prostu implikacje życia na skraju kręgu polarnego – poważnie chorych ekspediuje się stąd na kontynent.  Fortitude to odizolowane od świata, bezpieczne i spokojne miasto. Do czasu, aż zostanie popełnione tu morderstwo.

Tomasz Miecznikowski 0
HBO 60%
30 Cze 2014

Pozostawieni

Co byłoby gdyby pewnego dnia na całym świecie zniknęło raptem dwa procent populacji? Niby nic. Tylko, co pięćdziesiąta osoba. Więcej ginie w wojnach. Różnica jest jednak drastyczna. Śmierć to coś ostatecznego, coś, z czym trudno podjąć dyskurs. Można pogodzić się albo cierpieć. Zniknięcie zostawia za sobą tajemnicę. Niepokój i nadzieję. Zniknięcie to stan pośredni. A jak wiemy trwanie w stanie pośrednim, zawieszeniu między prawdą a kłamstwem zawsze prowadzi do tragedii. Tym bardziej, gdy nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie: co się stało?

Robert Ziębiński 0