Taringa.net
01 Paź 2015

Poe i Lovecraft znowu ekranizowani

Wygląda na to, że już raczej nie doczekamy się ekranizacji „W Górach Szaleństwa” H.P. Lovecrafta w reżyserii Guillermo del Toro. Ale nie ma tego złego, bo szykowana jest inna adaptacja jego dzieła, a także kilku utworów samego Edgara Allana Poe.

Paweł Deptuch 0
Sven Jacobsen
12 Cze 2015

Christopher Lee: śmierć księcia ciemności

Są takie teksty, których napisanie po prostu nie idzie – i już. Wczoraj zmarł Christopher Lee. Ikona kina, miał 93 lata. Wydawało mi się, że napisanie pożegnalnej sylwetki będzie proste. Nic bardziej mylnego.

Robert Ziębiński 0
Richard-Kiel-als-James-Bond-schurk-Jaws
12 Wrz 2014

Najciekawsi przeciwnicy Bonda

Dwa dni temu zmarł Richard Kiel, niezapomniany pan Buźka z dwóch klasycznych odsłon przygód agenta 007: „Szpiegu, który mnie kochał” (1977) i „Moonrakerze” (1979). Miał 74 lata. Z tej okazji przypominamy galerię najpamiętniejszych przeciwników Agenta Jej Królewskiej Mości, do której niewątpliwie przynależał.

Nina Wum 0
dracula lee
24 Cze 2014

Christopher Lee: zapracowany Książę Ciemności

W zeszłym miesiącu obchodził 92. urodziny, ale godziwy wiek nie przeszkadza mu w tym, aby wciąż grać w filmach, podkładać głosy w animacjach i grach wideo, czy nagrywać płyty z symfonicznym metalem. Drodzy Państwo, przed Wami Christopher Lee, czyli Drakula, monstrum Frankensteina, Mumia, hrabia Dooku, Saruman Biały, Scaramanga, Sherlock Holmes i doktor Fu Manchu w jednej osobie.

Bartek Paszylk 0
Hammer studio
13 Kwi 2014

Studio Hammer – Mumie, wampiry i dużo piersi

„Uśpieni” najnowszy horror zrealizowany w wytwórni Hammer do polskich kin trafi 16 maja. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć historię tej wytwórni. Studia, które odmieniło na zawsze wizerunek hrabiego Drakuli i dało światu legendarny duet Christopher Lee – Peter Cushing.

Robert Ziębiński 0
dracula
23 Paź 2013

Dracula i synowie

Przyglądamy się najbardziej znaczącym dziełom filmowym i literackim, które wykorzystywały postać legendarnego stokerowskiego wampira

Bartek Paszylk 0