filmy-2017-2
24 Gru 2016

Ten wspaniały 2017 rok, czyli 40 najciekawszych nadchodzących premier filmowych #2

Kontynuujemy naszą krótką podróż w przyszłość – przed wami druga część zestawienia potencjalnych przyszłorocznych hitów.

Maciej Bachorski 0
Disney
17 Maj 2016

Królowie amerykańskiego box office’u kontra reszta świata

„Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów” jest kolejną produkcją, która idzie po obłędne wyniki boxoffice’u. Ciężko stwierdzić, z jakim wynikiem skończy. Prezentujemy dziś inne blockbustery, które dzielą i rządzą portfelami. Oraz porównujemy, jak radzą sobie w Stanach oraz na świecie.

Hubert Sosnowski 1
Warner Independent Pictures
05 Sty 2016

2000 – 2015 – najlepsze filmy fantastyczne XXI wieku

Piętnaście lat XXI wieku za nami. Dobry moment na podsumowanie. Oto najlepsze (naszym zdaniem) piętnaście filmów fantastycznych, jakie pojawiły się między 2000 a 2015 rokiem. Coś pominęliśmy? Coś byście dopisali?

REDAKCJA 4
Warner Bros
03 Sty 2016

Zakazana planeta – 60 lat legendy popkultury

Co łączy ze sobą Williama Szekspira, Carla Junga, Star Trek, LCD Soundsystem i „Nagą broń”? Dwa słowa – „Zakazana planeta”. Sześćdziesiąt lat temu wytwórnia MGM wypuściła pierwszą na świecie super produkcję science fiction pełną gębą. Film bez którego nie byłoby kina fantastycznego jakie znamy dziś.

Hubert Sosnowski 1
Warner Bros
10 Wrz 2015

7 rzeczy, których możemy spodziewać się w nowym filmie Christophera Nolana

Tajemnice dookoła scenariusza – każdy film Nolana od czasu „Batman: Początek” otacza aura tajemnicy. Reżyser nie udostępnia scenariuszy, nie pubklikuje streszczeń. Pierwszy teaser trailer zazwyczaj nijak nie naprowadza widzów na trop fabuły (no chyba, że biega w nim Batman). Michael Caine – wybitny brytyjski aktor co prawda ogłosił, że odchodzi na emeryturę, ale… Zagrał on w każdym filmie Nolana od czasu „Batman: Początek” i uważa Nolana za Davida Leana naszych czasów. Coś wydaje się nam, że dla swojego ukochanego twórcy na kilka dni zrezygnuje z odpoczynku. IMAX – Nolan uwielbia realizowanie filmów w technice IMAX. Podobno tylko wtedy widz może poczuć się tak, jakby akcja toczyła się tuż obok niego.

REDAKCJA 0
Dzika Banda
23 Lip 2014

Dwa oblicza Jokera

Z okazji 75 rocznicy urodzin Batmana konforntujemy dwie wizje Jokera w oparciu o jego kinowe inkarnacje.

Ewa Jezierska 0
Batman Mroczny Rycerz powstaje, Reż. Christopher Nolan, 2012
13 Mar 2013

Batman: Mroczny Rycerz powstaje

Batman: Mroczny Rycerz powstaje (Dark Knight Rises) Reż. Christopher Nolan. Wyk. Christian Bale, Michael Caine, Tom Hardy. USA 2012. Galapagos Trudno nie mówić o rozczarowaniu, gdy tak wyczekiwany produkcja, z założenia typowana na jedną z najważniejszych premier roku, ostatecznie okazuje się przeciętnym i zachowawczym filmem, w którym wyraźnie widać, że twórcy tak naprawdę nie mieli pomysłu na opowiedzenie tej historii. Opowieść o dnie, od którego musi się odbić Batman/Bruce Wayne, żeby móc znowu stanąć na straży Ghotam i ochronić miasto przed ultraterrorystą Banem, to niemiłosiernie rozciągnięty w czasie dowód na to, że scenarzyści (reżyser i jego brat Jonathan Nolan) nie potrafili się zdecydować, które pomysły powinni wyrzucić, a które zostawić

Paweł Matuszek 0