Kurc / Egmont / Niebieska Studnia
30 Sty 2017

Komiksowy maraton, czyli czytamy hurtowo #8

Dzisiejsze wydanie sponsorują Jason Aaron i rycerze Jedi (w ilościach podwójnych), Człowiek Nietoperz, Człowiek Chuck Palahniuk i piękna Druuna.

Paweł Deptuch 0
fugitives_and_refugees_a_walk_in_portland_oregon 80%
05 Gru 2016

Uchodźcy i wygnańcy. Spacer po Portland w stanie Oregon – zupełnie inny przewodnik [recenzja]

Niedawno ukazał się u nas „Fight Club 2”. Zanim wrzucimy z niego recenzję, przypominamy książkę Chucka Palahniuka, którą na pewno znać warto, choć nie jest ona tak sławna, jak jego najpopularniejsze tytuły.

Robert Ziębiński 0
Sarah Lee/The Guardian
27 Gru 2015

10 ulubionych filmów Chucka Palahniuka

Chuck Palahniuk, twórca „Podziemnego kręgu” i „Udław się”, ogłosił listę swoich ukochanych filmów wszech czasów. Oto ona. Dziesięć filmów uwielbianych przez człowieka, który dał nam Tylera Durdena.

REDAKCJA 0
Columbia Pictures
08 Wrz 2015

5 filmów, które zyskały drugie życie na DVD

Nie każdy dobry czy kultowy film miał szczęście do box office. Produkowane za grube dolary, ostatecznie w kinach przepadały z kretesem, nie zwracając nawet kosztów produkcji. Co jednak ciekawe, wiele z takich finansowych klap zyskiwało drugie życie za pomocą wydań na DVD albo dzięki VOD, kilkukrotnie przewyższając kinowe wpływy finansowe. Poniżej przygotowaliśmy kilka znamiennych przykładów.

Paweł Deptuch 0
Niebieska Studnia 70%
16 Lip 2015

Fight Club 2 #1 – ten przerażający Tyler Durden [recenzja]

Dziewiętnaście lat temu „Fight Club” doskonale wyszydził nowoczesną, konsumencką kulturę, pokazał jak poprzez chaos i destrukcję można uratować świat i przypadkiem stał się symbolem maczyzmu. Czy w dzisiejszych czasach potrzebny nam drugi Fight Club? Czy Palahniuk będzie w stanie ponownie oczyścić przynajmniej tę część społeczeństwa, która go czyta?

Paweł Deptuch 0
Niebieska Studnia 60%
03 Lip 2015

Fight Club #0 [recenzja]

„Fight Club”, czyli debiutancka powieść Chucka Palahniuka, to jedna z najważniejszych książek lat dziewięćdziesiątych – satyra obnażająca rzeczywistość, przepełniona agresją, nienawiścią i brutalnością, która stała się biblią pokolenia X. Już za chwilę pojawi się jej komiksowa kontynuacja, która i tym razem być może zawojuje kolejną generacją, a tymczasem przyjrzyjmy się jej prequelowi.

Paweł Deptuch 0
Justin Reed
03 Sie 2014

Czekając na Fight Club 2 [komiks]

Rok oczekiwania na wieści z obozu Chucka Palahniuka opłacił się. Gdy w 2013 roku ogłosił, iż następnym projektem, jaki amerykański pisarz chciałby zrealizować, miałaby zostać kontynuacja „Fight Club”, wszyscy czekali z niecierpliwością.

Emil Strzeszewski 0
Niebieska Studnia 60%
15 Mar 2013

Kołysanka

„Nazywają ten wierszyk usypianką. W niektórych pradawnych kulturach śpiewano ją dzieciom w czasie klęski, głodu albo suszy, bądź kiedy plemię rozrosło się tak, że brakowało ziemi. Śpiewa się ją okaleczonym w wypadkach wojownikom oraz starcom i ludziom stojącym nad grobem. Żeby połączyć kres ich męczarniom. To kołysanka”

Daniel Podolak 0