janusz pawlak db
10 Maj 2015

Janusz Pawlak: Toshiro, Josephine, fantasy i cyberpunk [galeria]

http://www.dzikabanda.pl/tagi/invincible/

Paweł Deptuch 0
Ongrys 80%
17 Lis 2014

Josephine [recenzja]

„Josphine” to druga po „Osiedlu Swoboda” seria z łam magazynu „Produkt”, która wreszcie doczekała się wydania zbiorczego.

Paweł Deptuch 0
Jai Nitz
06 Cze 2014

Jai Nitz: Toshiro ma ogromny potencjał [wywiad]

Z Jaiem Nitzem, współscenarzystą komiksu „Toshiro” rozmawiamy o pracy nad tytm tytułem i planach z nim związanych.

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics 80%
28 Maj 2014

Toshiro [recenzja]

Postać Toshiro – mechanicznego samuraja żyjącego w XIX-wiecznej, steampunkowej epoce wiktoriańskiej – po raz pierwszy pojawiła się w 2004 roku na łamach magazynu „Produkt’ w postaci 22-stronicowej, czarnobiałej opowieści. W kolejnych latach ukazywały się następne epizody, jeden jako dodatek w albumie „Jospehine: Tchnienie czarnego lądu” i dwa w czasopismach „Tfur” oraz „Pirat”. Po tych krótkich acz intensywnych występach nastała długa cisza. Ale Toshiro, choć już nie przeżywał przygód na papierze, nieustannie rozwijał się i ewoluował w wyobraźni Janusza Pawlaka, wcześniej znanego pod pseudonimem Clarence Weatherspoon, który w nielicznych wywiadach powtarzał, że wciąż pracuje nad kolejną opowieścią. Trwało to jednak na tyle długo, że już nikt nie dawał temu wiary. Aż

Paweł Deptuch 0
Dark Horse Comics
25 Sty 2014

Janusz Pawlak – polski steampunk podbija USA [wywiad] [komiks]

W zapowiedziach wydawnictwa Dark Horse Comics na czerwiec pojawił się pełnometrażowy album „Toshiro” będący autorskim projektem naszego rodaka, Janusza Pawlaka bardziej znanego w komiksowym środowisku jako Clarence Weatherspoon.

Paweł Deptuch 0