Warner Bros 69%
15 Lis 2016

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – zabawa z magicznymi stworami [recenzja]

Pierwsza z pięciu planowanych opowieści o przygodach Newta Scamandera. Przyznaję od razu – nie miałem ochoty „Fantastycznych zwierząt…” oglądać. A ku swojemu zaskoczeniu, bawiłem się naprawdę dobrze.

Robert Ziębiński 0
Lobster 75%
22 Lut 2016

The Lobster – niewygodne prawdy Yorgosa Lanthimosa [recenzja]

Wydawałoby się, że po takim filmie jak „Kieł”, Yorgos Lanthimos nie będzie już w stanie w podobnym stopniu poruszyć widzem. „Lobster” jest pierwszą, międzynarodową produkcją reżysera z gwiazdami w obsadzie, co mogłoby prowadzić do wniosku, że tym razem twórca złagodzi obraz świata. Otóż, nic bardziej mylnego.

Tomasz Miecznikowski 0
solace_poster 40%
14 Sty 2016

Solace – prawie Siedem część druga [recenzja]

Niedoszła kontynuacja kultowego „Siedem”, czyli Anthony Hopkins tym razem jako dobry doktor, choć też trochę psychopata.

Robert Ziębiński 1
Forum Film
12 Gru 2015

Siedem filmów, które miały być sequelami

Quentin Tarantino ogłosił, że początkowo „Nienawistna ósemka” miała być kontynuacją „Django”. Z tej okazji przypominamy filmy, które zrealizowano jako oryginalne projekty, ale w założeniu scenarzystów miały być „Siedem 2” (czyli „Osiem”), „Commando 2” a nawet „Chinatown 3”.

Robert Ziębiński 0
HBO
21 Cze 2015

Filmy, bez których nie powstałby „Detektyw 2”

Niebawem premiera drugiego sezonu „Detektywa”, z tej okazji wybraliśmy kilka filmów, które warto przypomnieć sobie przed premierowym seansem.

Robert Ziębiński 0
7 psychopatów, reż. Martin McDonagh, 2012
12 Mar 2013

Siedmiu psychopatów

Siedmiu psychopatów (Seven Psychopaths) Reż. Martin McDonagh. Wyk. Colin Farrell, Woody Harrleson, Sam Rockwell. Wielka Brytania 2012 Best Film Martin McDonagh uznawany jest za jednego z najwybitniejszych brytyjskich dramaturgów.  Jednak w 2004 roku przestała mu wystarczać opinia geniusza teatru i rozpoczął swój romans z kinem. Najpierw dostał Oscara za krótkometrażowy „Six Shooter”, potem nakręcił nominowany do najważniejszych filmowych nagród „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” a teraz powraca na wielkie ekrany z „Siedmioma psychopatami”. Opowiedzieć fabuły tego filmu się nie da. Teoretycznie jest to opowieść o pisarzu, który przeżywa kryzys twórczy i stanowczo za dużo pije. Kiedy jego specjalizujący się w porywaniu psów  przyjaciel Billy, uprowadzi pupila pewnego gangstera świat naszego bohatera

Robert Ziębiński 0