C is for Cthulhu DB
04 Lip 2016

Alfabet Lovecrafta dla dzieci [galeria]

W 2014 roku scenarzysta Jason Ciaramella i rysownik Greg Murphy wpadli na pomysł stworzenia ilustrowanego alfabetu dla dzieci z motywami z prozy H.P. Lovecrafta.

Paweł Deptuch 0
Cthulhu LEGO DB
01 Lut 2016

Mity Cthulhu zaklęte w klockach LEGO [galeria]

LEGO co prawda jeszcze nie zainteresowało się bogatym światem mitów Cthulhu wymyślnym przez H.P. Lovecrafta, ale kreatywni miłośnicy zarówno klocków jak i kosmicznej grozy, sami zapełniają tę niszę. Poniżej kilka scen z prozy Samotnika z Providence wykonanych przez utalentowanych budowniczych.

Paweł Deptuch 0
pop-culture-characters-additions-thrift-store-paintings-dave-pollot-03
28 Lis 2015

Popkultura w tanim malarstwie [galeria]

Jak ożywić nudne i bezbarwne obrazy kupowane z drugiej ręki na pchlich targach? Jak się okazuje w bardzo prosty sposób: wystarczy domalować na nich postacie z popkultury.

Paweł Deptuch 1
Cthulhu i Providence
28 Wrz 2015

PRZEZ STANY POPŚWIADOMOŚCI – DZIENNIK POKŁADOWY (VI)

Szóstego dnia szóstego dnia. Poszły zwierzęta dzikie w ziemskie bory… Na początek może wyjaśnię. Stany zwiedzamy na dwa samochody: kamper i Mustang convertible. Kamper to Szato aka Chateau, Mustang to Interceptor. I ma składany dach. W Kamperze jedzie siedem osób, w Mustangu Agata, dobry duch orbitujący wyprawy. Łatwiej wam będzie zrozumieć tę notkę. Salem owszem, ale w telewizji ładniej wyglądało. Najbardziej chyba znaną historią związaną z tym miastem, są jego czarownice. Znaczy oczywistą rzeczą jest to, że kija tam, a nie czarownice, ale znacie purytańskich braci. Dziewczyny bawiły się patykami, przyszli kolesie w śmiesznych czapkach i huśtawka. Zachowania odbiegające od normy, huśtawka. Zatrucie sporyszem, huśtawka. Wizyta zielarki u chorego dziecka,

Radek Teklak 0