Mucha Comics 85%
20 Paź 2016

Chew #5: Śniadanie z mistrzów – porąbany do kwadratu [recenzja]

Los Tony’ego Chu wygląda znacznie gorzej niż w momencie gdy go poznaliśmy. A w “Śniadaniu z mistrzów” życie dołoży mu jeszcze bardziej… ku uciesze czytelników.

Paweł Deptuch 0
Deadpool-02.-Łowca-dusz 60%
31 Lip 2016

Deadpool #2: Łowca dusz – Najemnik nabiera rozpędu [recenzja]

Wakacje w pełni, popularność Deadpoola i reszty Marvelowej ferajny rozkwita. Najwyższa pora przyjrzeć się drugiemu tomowi nowej serii o Pyskatym Najemniku. Co przygotował dla czytelników duet Gerry’ego Duggana i Briana Posehna?

Hubert Sosnowski 0
Egmont 75%
23 Cze 2016

Harley Quinn #1: Miejska gorączka – z humorem i seksapilem [recenzja]

Harley Quinn to niespełniona miłość Deadpoola. Obie postaci mają tyle wspólnych cech, że fani aż piszczą by połączyć je we wspólnej przygodzie, jeśli nie na dużym ekranie, to chociaż w komiksie.

Paweł Deptuch 0
WAB 80%
02 Mar 2016

Wspaniałe życie – mocny kryminał pod alkoholowym aniołem [recenzja]

Alkoholizm to nasza choroba narodowa, często bagatelizowana, innym razem nadmiernie eksponowana, nakazująca bić się w piersi i rozpaczać. Robert Ziębiński pokazuje, że o walce z nałogiem można pisać… z humorem.

Łukasz Radecki 0
Egmont 70%
18 Lut 2016

Deadpool #1: Martwi Prezydenci – przyjemna rozbiegówka nowych twórców [recenzja]

Deadpool to doświadczony chłopak. Oberwał od losu konkretnie, a w dodatku nie zawsze miał szczęście do scenarzystów. Przez długi czas nad przygodami Wade’a Wilsona opiekę sprawował Daniel Way. Dokręcał śrubę psychozy i doprowadził szaleństwo Deadpoola na najwyższe możliwe obroty, ale to nie zawsze przekładało się na jakość. Delikatnie rzecz ujmując. Dlatego  czytelnicy pożegnali scenarzystę z niejaką ulgą. Jego miejsce zajął Gerry Duggan w duecie z Brianem Posehnem i skierował serię na nowe tory. Wade to znowu bezczelny najemnik, który za pieniądze zrobi wiele, ale też z całych sił próbuje się zmienić, porzucić syf dotychczasowego życia. Dalej błaznuje i szarżuje, z wdziękiem nosorożca depcząc wszelkie świętości – zwłaszcza zaś amerykańskie. Za

Hubert Sosnowski 0
Nina_Forever-729610766-large 60%
15 Lut 2016

Nina Forever – ona, on i jego martwa dziewczyna [recenzja]

„Nina Forever” nie daje się łatwo wcisnąć w gatunkową szufladkę. Trochę udaje horror, trochę czarną komedię, a przede wszystkim w ciekawy sposób opowiada o tym, jakie dziwne rzeczy mogą dziać się w ludzkich głowach.

Tomasz Miecznikowski 0
Deapool posters Dzika Banda 07 80%
13 Lut 2016

Deadpool – Film, który powstał na przekór [recenzja]

Po prostu… Deadpool. Po rewelacyjnej kampanii marketingowej o Pyskatym Najemniku usłyszeli niemal wszyscy podłączeni do sieci. Stał się chodzącym generatorem memów i… ostatnią szansą Ryana Reynoldsa na uratowanie kariery filmowej.

Hubert Sosnowski 0
J.P. Fantastica 70%
14 Sty 2016

Souichi i jego głupie klątwy – Junji Ito w wersji light [recenzja]

Jeden z najważniejszych przedstawicieli japońskiego horroru, Junji Ito, w „Souichim i jego głupich klątwach” pokazuje się nieco z innej strony. Tym razem grozę wykorzystuje nie do prezentowania obrzydlistw, a do zabawy konwencją w rytmie satyry i czarnej komedii.

Paweł Deptuch 0
Big Short 85%
12 Sty 2016

The Big Short – apokalipsa na własne życzenie [recenzja]

Nie, po obejrzeniu „The Big Short” człowiek nie czuje wcale przygnębiania przedstawionym tam obrazem świata. Ogarnia go przede wszystkim wkurw i poczucie bezradności, a najlepiej ów stan podkreśla użyty w filmie cytat z powieści Murakamiego: „Każdy z nas, w głębi serca czeka na koniec świata”.

Tomasz Miecznikowski 0
Deep Dark 55%
29 Lis 2015

Deep Dark – konwersacje (i nie tylko) z dziurą w ścianie [recenzja]

Może gdyby trzydzieści lat temu ten film zrobił David Cronenberg, trzydzieści lat później ktoś o takim filmie by pamiętał. „Deep Dark”, dzięki pomysłowi na fabułę z pewnością zasługuje na uwagę widzów, gorzej z samą jego realizacją.

Tomasz Miecznikowski 0
Wydawnictwo Belego 60%
08 Paź 2015

Sklepik z robotami – czarny humor i satyra [recenzja]

Dwóch tuzów polskiego komiksu internetowego, Jakub Dębski („Duże ilości na raz psów”) i Robert Sienicki („The Movie”), połączyły siły w celu podbicia wszechświata efektem swej współpracy. Komiks „Sklepik z robotami” to przyzwoita satyra, która raz śmieszy, raz osłupia.

Paweł Deptuch 0
Mickey Rourke DB
29 Wrz 2015

Mickey Rourke: facet któremu się nie chce

Był bożyszczem tłumów obwołanym następcą Humphreya Bogarta, potem stoczył się na samo dno, wrócił w glorii w „Zapaśniku” a potem znów upadł. Teraz niczym kot o kilku żywotach Mickey Rourke powraca z aktorskich zaświatów z filmem „Ashby”, w którym wciela się w postać umierającego agenta CIA.

Robert Ziębiński 0
Czarna Owca 80%
22 Lip 2015

Mam cię na muszce – tchórz i pijak, Charlie Mortdecai [recenzja]

Charlie Mortdecai – miły, bogaty, tchórzliwy, niestroniący od wszelkich rozrywek marszand, który macza palce w działalności przestępczej, żeby zapomnieć o hemoroidach – powraca w drugim tomie swoich przezabawnych i niebezpiecznych przygód.

Paweł Deptuch 0
Python Films
27 Mar 2015

„Jabberwocky” czyli kłamstwo o wydalaniu

-To bardzo dobry film – mówi Kierownik i zaraz dodaje – po raz pierwszy widziałem, jak ktoś na filmie sra właśnie tam, w „Jabberwocky”.

Łukasz Orbitowski 0
Embassy Pictures
11 Mar 2015

„Producenci”, czyli cwane niezguły

To przypuszczalnie najśmieszniejszy film na świecie. Mówiąc młodzieżą: wszystko się tutaj zgadza. Główni bohaterowie są po prostu cudowni, choć posklejani z cech najgorszych. Czy istnieje figura bardziej szara, promieniująca nudą niż księgowy? Standardowy przedstawiciel tej profesji wyróżnia się charyzmą nacieku na ścianie. A jednak Gene Wilder – nerwowe popychadło doczepione do niebieskiej chusteczki – zdobywa widza od pierwszego ujęcia. Czy istnieje zawód bardziej pogardzany od utrzymanka? Nie sądzę.  Zero Mostel jako Max Bialystok regularnie bałamuci staruszki, do tego kręci, mota, manipuluje, nieustannie zagrożony perspektywą utonięcia. Tacy faceci stoją czasem na skrzyżowaniach, usiłując sprzedać Statuę Wolności albo ubezpieczenie od końca świata. Jakimś cudem, ten bydlak wzbudził moją szczerą sympatię. Znalazł we

Łukasz Orbitowski 0
Fox
05 Mar 2015

Deadpool – nowy heros popkultury [film] [komiks]

Niebawem, do kin trafi „Deadpool” z Ryanem Reynoldsem. Pyskaty najemnik z Marvela zasłużenie cieszy się dziś statusem internetowej gwiazdy. Wade Wilson to bohater równie ważny dla popkultury, jak Batman czy Spider-Man.

Hubert Sosnowski 0
Czarna Owca 75%
04 Mar 2015

Nie wymachuj mi tym gnatem

Patrząc na vintage’ową okładkę „Nie wymachuj mi tym gnatem” nie mogłem się powstrzymać aby zacząć czytać powieść Bonfiglioliego. Jest jednak takie mądre przysłowie, które nakazuje uważać na to co kryje się pod jej wierzchem ale całe szczęście nie sprawdziło się, bo środek oferuje nam dokładnie taki styl jaki zaprezentował na froncie Luke Pearson.

Paweł Deptuch 0
Albatros 70%
03 Mar 2015

Skandal!

Zasadniczo  mam nieodparte wrażenie, że wszystko już nakręcono i opisano, a jakakolwiek oryginalność jest efektem ubocznym skutecznego miksu gatunków i form. Ot, przykład z brzegu – co można nowego napisać w kwestii bezlitosnego świata mediów? Nic. Kwestia w jaki sposób się to zrobi.

Łukasz Radecki 0
M2Films 50%
27 Lut 2015

Głosy

Pierwsza amerykańska fabuła zrealizowana przez autorkę „Persopolis”. Może następna będzie lepsza…

Robert Ziębiński 0
FOX 60%
11 Lut 2015

Backstrom

Skandynawskie kryminały wciąż są na topie i nic nie zapowiada by ta dominacja miała się prędko zakończyć. Po trylogii „Millenium” Stiega Larsona i adaptacji „Mostu nad Sundem” amerykanie sięgnęli po kolejną szwedzką fabułę – serię książek o Everecie Backstromie Leifa G.W. Perssona.

Paweł Deptuch 0
AMC 85%
10 Lut 2015

Better Call Saul

Saul Goodman powraca! A właściwie nie Saul, tylko Jimmy McGill. I rzeczywiście, w pierwszych epizodach spin-offu „Breaking Bad” mamy do czynienia z dopiero rodzącą się postacią cwanego i wygadanego prawnika kryminalistów. Ale i tak, na widok perypetii kultowego bohatera gęba po prostu sama się cieszy.

Tomasz Miecznikowski 0
Birdman-Movie-Poster-Michael-Keaton 95%
18 Sty 2015

Birdman

Wielki film? Jeśli nie arcydzieło, to na pewno ocierający się o geniusz. „Birdman” Alejandro Gonzáleza Iñárritu wystawia współczesnej kulturze surową ocenę, a robi to w niebywale dowcipny, choć czarny jak smoła sposób.

Robert Ziębiński 1
Akurat 85%
01 Gru 2014

Marsjanin [recenzja]

Nie dziwię się, że Ridley Scott adaptuje „Marsjanina” do formy filmu. Tekst Andy Weira to wręcz gotowy scenariusz letniego blockbustera.

Paweł Deptuch 0
Koszulka.tv 90%
14 Paź 2014

Głosy w mojej głowie – Niebieskie lata [recenzja] [komiks]

Macie czasem takie myśli i spostrzeżenia, które są tak oczywiste, że aż nieuchwytne? Maciej Łazowski tak nie ma, bo doskonale chwyta i przelewa na papier co mu w głowie siedzi.

Paweł Deptuch 0
BBC
14 Cze 2014

Terry Król i jego dysk…

„Para w ruch”, która niedawno doczekała się polskiej premiery, to jubileuszowy, czterdziesty tom serii „Świat Dysku”. Pierwsza część cyklu Terry’ego Pratchetta, „Kolor magii” została wydana w 1983 roku. Od tego czasu książki z serii sprzedały się na całym świecie w ponad osiemdziesięciu milionach egzemplarzy. Sam pisarz, który walczy z chorobą Alzheimera, zapowiada, że gdy nie będzie w stanie tworzyć kolejnych tomów, pałeczkę po nim może przejąć córka, Rhianna, obecnie znana głównie jako scenarzystka gier komputerowych.

Jerzy Rzymowski 0
Lions Gate Films
28 Mar 2013

Zombie na niepoważnie

Wiecznie głodni, wiecznie martwi… Skoro w kinach grana jest komedia zombie „Wiecznie żywy”, my przypominamy, że zombie zakochane, to nic tak naprawdę nowego…  

Bartek Paszylk 0