Elba Deshain
05 Mar 2016

10 najbardziej kontrowersyjnych castingów

Mało co wywołuje takie burze wśród fanów jak kontrowersyjny dobór ról. Ileż to razy widzowie odgrażali się przedpremierowym bojkotem filmu, bo aktor wcielający się w ich ukochanego bohatera nie pasował do wyobrażeń?

Hubert Sosnowski 0
Forum Film Poland 50%
03 Lis 2015

Spectre – licencja na zabijanie scenariuszy [recenzja]

Daniel Craig w roli Jamesa Bonda podzielił widzów. Jednym przypadła do gustu formuła bardziej realistycznego i brutalnego 007, bliższa święcącemu tryumfy Jasonowi Bourne’owi – inni tęsknili za agentem Jej Królewskiej Mości bliższym wieloletniej tradycji.

Jerzy Rzymowski 2
Daniel Craig listens to speakers at a service designating him as UN Global Advocate for Elimination of Mines and Explosive Hazards at the UN Headquarters in New York
29 Wrz 2013

Daniel Craig – człowiek, który nie chciał być Bondem

Jest synem marynarza i nauczycielki, który najpierw zakochał się w Szekspirze a potem stał się Jamesem Bondem. Ów człowiek nazywa się Craig, Daniel Craig.

Robert Ziębiński 0
Sir Roger Moore
16 Mar 2013

Roger Moore – najlepszym Bondem był Connery [wywiad]

Kilka zdań o Jamesie Bondzie od Jamesa Bonda, czyli przesłuchanie Rogera Moore’a.

Robert Ziębiński 0
james Bond
16 Mar 2013

Bond po Bondzie (I) – prywatny leksykon

Z okazji premiery „Skyfall” Lech Kurpiewski i Robert Ziębiński obejrzeli wszystkie Bondy raz jeszcze i przyrządzili subiektywny ranking przygód agenta 007. Dziś część pierwsza.

REDAKCJA 0
Skyfall, reż. Sam Mendes, 2012 50%
12 Mar 2013

Skyfall [recenzja]

W jednej scenie „Skyfall” Bond zapytany przez starsznie złego przestępcę Silvę o swoje hobby odpowiada: „Zmartywchwstanie”. Fakt przyglądając się burzliwej pięćdziesięcioletniej historii tej postaci trudno nie zauważyć, że co jak co ale „zmartwychwstanie” wychodzi mu całkiem nieźle. Umierał przecież już w „Operacji: Piorun”, czy „Diamenty są na zawsze”.  „Skyfall”  to także kolejne zmartwychwstanie. I to nawet dosłowne. Wszak trzy lata temu ze względu na plajtę wytwórni projekt „Bond 23” uśmiercono a film miał już nigdy nie powstać. Powstał. I tylko nie wiadomo czy z tego powodu śmiać się czy płakać. Najnowszy Bond mimo że wyreżyserował go twórca wybitny, czyli Sam Mendes, to chwilami film jest tak nieporadny reżysersko, że ręce

Robert Ziębiński 0