Wydawnictwo Komiksowe 60%
29 Cze 2015

Gilles McCabe #2 [recenzja]

W drugim tomie „Gillesa McCabe’a” zagadka i detektywistyczna robota ustępują miejsca przesłuchaniom i długim wyjaśnieniom, a aura wiktoriańskiego Londynu z czasów XIX w. wzbogacona zostaje o elementy science fiction.

Paweł Deptuch 0
Dolna Półka 80%
05 Cze 2015

Postapo. Antologia [recenzja]

„Postapo. Antologię” teoretycznie powinno traktować się jako typowy przerywnik między odcinkami głównej serii. Niespodziewanie ten zbiór opowieści staje się najciekawszym fragmentem tworzonego przez Daniela Gizickiego świata udowodniając, że na swą wizję autor miał od początku przemyślaną koncepcję.

Tomasz Miecznikowski 0
Dolna Półka 70%
29 Paź 2014

Postapo #2: Najpierw słychać grzmoty [recenzja] [komiks] [dramat]

Powracamy do postapokaliptycznej, niebezpiecznej Polski, i co tu kryć – jest to powrót tryumfalny. Ale tylko w przenośni, bo to co spotyka bohaterów „Postapo” do sukcesów zaliczyć nie można.

Paweł Deptuch 0
Dolna Półka 70%
15 Paź 2014

Postapo #1: Nienormalna normalność [recenzja]

Zapomnijcie o „Żywych Trupach” Kirkmana i „Drodze” McCarthy’ego. Nadeszło „Postapo” Gizickiego.

Paweł Deptuch 0
Wyd. Komiksowe 60%
07 Maj 2014

Gilles McCabe #1 [recenzja]

Wiktoriański Londyn końca XIX w. to nad wyraz atrakcyjna lokalizacja dla przeróżnych opowieści. Nad dzielnicą Whitechapel wciąż unosiło się widmo Kuby Rozpruwacza, a w innych częściach miasta dochodziło do wielu rozruchów i równie przerażających przestępstw, a jakoby w tle wciąż był zauważalny postęp technologiczny. Daniel Gizicki swą historię umieszcza właśnie w tych czasach, w roku 1898 r., a mieszkańcom stolicy ponownie urządza krwawą jatkę. Prasa huczy o powrocie Skórzanego Fartucha, jednak Gilles McCabe – doświadczony przez życie i niestroniący od mocnych trunków inspektor policji, jest w tej kwestii bardzo sceptyczny. Po odnalezieniu tropu i praktycznie dwóch przesłuchaniach, sprawca zamieszania zostaje szybko ujawniony, ale… W pierwszym albumie „Gillesa…” (całość zamknie się

Paweł Deptuch 0