Darwyn Cooke DB
21 Maj 2016

Darwyn Cooke – geniusz retro, pulp i noir [galeria]

Darwyn Cooke (1962-2016) – to kanadyjski scenarzysta, rysownik i animator. Jako rysownik karierę rozpoczął w wieku 23 lat, w 1985 r., ale ze względu na sytuację ekonomiczną musiał poświęcić się bardziej dochodowemu zajęciu

Paweł Deptuch 0
darwyn cooke
14 Maj 2016

Darwyn Cooke (1962 – 2016) – albumy wydane po polsku

W wieku pięćdziesięciu trzech lat zmarł Darwyn Cooke, jeden z tych twórców komiksowych, który potrafił sprawić, że cofaliśmy się w czasie.

Tomasz Miecznikowski 0
Egmont 90%
08 Kwi 2016

Catwoman: Na tropie Catwoman – soczysty czarny kryminał [recenzja]

Cieszę się, że na nasz rynek trafia coraz więcej tytułów Darwyna Cooke’a. Autor ten doskonale czuje materię komiksu i niezwykle sprawnie realizuje kolejne opowieści, do których czerpie z klasyki czarnego kryminału.

Paweł Deptuch 0
Egmont 100%
24 Lut 2016

Nowa Granica – superherbohaterowie w wersji retro [recenzja]

„Nowa Granica” to jaskrawa historia początków superbohaterów Srebrnej Ery komiksu wpleciona w szarości historii USA lat 50. i 60. XX w.

Paweł Deptuch 0
Successbl / Dzika Banda
28 Gru 2015

Najlepsze komiksy 2015 [podsumowanie roku]

Oto dziesięć naszym zdaniem najlepszych komiksów, jakie ukazały się w 2015 roku.

REDAKCJA 2
Taurus Media 90%
18 Lis 2015

Parker #4: Jatka – krótkie ale intensywne noir [recenzja]

“Jatka” jest adaptacją czternastej powieści z serii o Parkerze Richarda Starka. Autor ponownie wrzuca antyboahtera w dość nietypową sytuację, po raz kolejny udowadniając, że tematyka rabunkowa jest praktycznie niewyczerpalna, a Darwyn Cooke raz jeszcze wybornie ilustruje parszywą rzeczywistość wykreowanego świata.

Paweł Deptuch 0
Mucha Comics 80%
25 Sie 2015

Legendy Mrocznego Rycerza: Tim Sale – przegląd twórczości geniusza [recenzja] [album] [komiks]

Tim Sale to obecnie jeden z najpopularniejszych i rozpoznawalnych artystów amerykańskiego przemysłu komiksowego. Nie zawsze jednak tak było, a początki jego kariery jak i rozwój stylu graficznego możemy prześledzić w albumie „Legendy Mrocznego Rycerza”.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 100%
21 Maj 2015

Parker #3: Zdobycz [recenzja]

„Zdobycz” jest adaptacją piątej powieści z serii o Parkerze Richarda Starka, w której autor po raz pierwszy zerwał z dotychczasowym schematem opowieści – zdobycie grubej kasy, jej strata, odzyskanie kasy / zemsta – a przy okazji wymyślił brawurowy skok, jakiego jeszcze ani w literaturze, ani w kinie nie było.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media 100%
28 Sty 2015

Parker #2: Firma [recenzja] [komiks] [kryminał]

Nie ukrywamy, że nasza redakcja uwielbia Parkera. Zarówno powieściowe pierwowzory Richarda Starka, jak i filmowe inkarnacje (w szczególności tą ostatnią z Jasonem Stathamem) oraz przede wszystkim cudowne komiksowe adaptacje Darwyna Cooke’a, które zachwycają atmosferą lat 60.

Paweł Deptuch 0
Taurus Media
07 Lis 2014

Komiksowe kryminały noir

Oto sześć tytułów wydanych po polsku, które z pewnością przypadną do gustu wielbicielom noir.

Paweł Deptuch 0
IDW Publishing 90%
19 Lut 2014

Richard Stark’s Parker: Slayground [recenzja]

Jestem maniakalnym wielbicielem powieściowego cyklu o Parkerze. Większość filmowych adaptacji (w sumie było ich dziewięć) książek Richarda Starka niestety nie było dobrych. Dlatego też po komiks Darwyna Cooke’a sięgałem pełen obaw… Niesłusznie. Jeśli  bowiem komuś udało się idealnie pokazać brud i parszywość świata z powieści o Parkerze to właśnie Cooke’owi.

Robert Ziębiński 0
Egmont 70%
15 Paź 2013

Strażnicy Początek #1: Gwardziści. Jedwabna Zjawa [recenzja]

Gdy nie tak dawno temu świat miłośników komiksów zelektryzowała informacja, że DC Comics zamierza stworzyć serię opowiadającą o wcześniejszych losach najważniejszych bohaterów słynnej powieści graficznej „Strażnicy” Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, niemal wszyscy zainteresowani zgodnie stwierdzili, że to się nie może udać.

Paweł Matuszek 0