smierc-neil-gaiman-b-iext41852098 75%
13 Wrz 2016

Śmierć – Nie taka straszna [recenzja]

Przychodzi po każdego. Wszyscy się jej boimy, bo po tej wizycie nie będzie już odwrotu. Spodziewamy się grozy i bolesnego końca. Tymczasem Śmierć okazuje się uroczą, młodą kobietą, ubraną na gotycką modłę. Jest sympatyczna, pełna ciepła i radości życia. Przynajmniej u Neila Gaimana.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 100%
11 Sty 2016

Batman: Azyl Arkham – Zygmunt Freud spotyka Lewisa Carrolla [recenzja]

Druga połowa lat 80., była istną rewolucją dla opowieści obrazkowych. Najpierw Frank Miller i Alan Moore w „Powrocie Mrocznego Rycerza” i „Strażnikach” pokazali, że można wyjść poza ograne schematy…

Paweł Deptuch 0
Greg Staples
13 Lip 2014

Batman: Przewodnik po Polsce

W maju Mrocznemu Rycerzowi stuknęło dokładnie siedemdziesiąt pięć lat. Przy tej okazji, i z racji tego, że cały obecny rok ogłoszony został rokiem Batmana

Paweł Deptuch 0
castelvania
28 Lut 2014

Dracula: mroczna reaktywacja

„Castlevania: Lords of Shadow 2” to gra w której hrabia Dracula nareszcie jest tym kim dawno temu był. Mrocznym drapieżcą a nie metroseksualnym, bladym podlotkiem.

Paweł Matuszek 0
Egmont 95%
15 Mar 2013

Pictures That Tick [recenzja]

Dave McKean to doświadczony i uznany rysownik, który współtworzył mnóstwo świetnych komiksów. W jego dorobku znajdują się tak cenne dla gatunku pozycje jak „Czarna Orchidea”, narysowana do scenariusza Neila Gaimana, czy „Azyl Arkham”, napisany przez Granta Morrisona.

Paweł Matuszek 0