Miramax
29 Sty 2016

7 zakazanych plakatów filmowych

Plakaty filmowe często wywołują równie wielkie emocje pośród cenzorów i publiczności jak same filmy. Pamiętacie piersi Evy Green z „Sin City 2”? Zakazano ich, bo były zbyt wyzywające i nagie. Poniżej znajdziecie siedem innych zakazanych plakatów.

Robert Ziębiński 0
Sarah Lee/The Guardian
27 Gru 2015

10 ulubionych filmów Chucka Palahniuka

Chuck Palahniuk, twórca „Podziemnego kręgu” i „Udław się”, ogłosił listę swoich ukochanych filmów wszech czasów. Oto ona. Dziesięć filmów uwielbianych przez człowieka, który dał nam Tylera Durdena.

REDAKCJA 0
Forum Film
12 Gru 2015

Siedem filmów, które miały być sequelami

Quentin Tarantino ogłosił, że początkowo „Nienawistna ósemka” miała być kontynuacją „Django”. Z tej okazji przypominamy filmy, które zrealizowano jako oryginalne projekty, ale w założeniu scenarzystów miały być „Siedem 2” (czyli „Osiem”), „Commando 2” a nawet „Chinatown 3”.

Robert Ziębiński 0
Columbia Pictures
08 Wrz 2015

5 filmów, które zyskały drugie życie na DVD

Nie każdy dobry czy kultowy film miał szczęście do box office. Produkowane za grube dolary, ostatecznie w kinach przepadały z kretesem, nie zwracając nawet kosztów produkcji. Co jednak ciekawe, wiele z takich finansowych klap zyskiwało drugie życie za pomocą wydań na DVD albo dzięki VOD, kilkukrotnie przewyższając kinowe wpływy finansowe. Poniżej przygotowaliśmy kilka znamiennych przykładów.

Paweł Deptuch 0
New Line Cinema
22 Sty 2015

„Siedem”, czyli los konika

Większość moich znajomych czule wspomina okres licealny, ale ja nienawidziłem bycia nastolatkiem. W losie moim i mych rówieśników dostrzegałem wielką niesprawiedliwość.

Łukasz Orbitowski 1
a-good-marriange_poster
13 Cze 2014

Dobry seryjny morderca

Jesienią do kin trafi „Dobre małżeństwo” adaptacja prozy Stephena Kinga oparta na życiorysie seryjnego mordercy B.T.K. Ale to nie jedyny film jaki powstał w tym roku dookoła seryjnych… według portalu IMDB jest ich 22. Moda na morderców trwa.

Robert Ziębiński 0
Więzień nienawiści
04 Gru 2013

5 filmów, których wstydzili się ich reżyserzy

W piątek premiera amerykańskiej wersji “Oldboya” w reżyserii Spike’a Lee. W amerykańskich wywiadach tak wcielający się w głównego bohatera Josh Brolin, jak reżyser przebąkiwali, że tylko wersja reżyserka jest prawdziwą wersją ich filmu. Lars von Trier podobnie wypowiada się o swojej “Nimfomance” ostrzegając widzów, że w kinach obejrzą pociętą wersję  filmu. Nie pierwszy to raz, kiedy twórcy (powoli) odcinają się swoich filmów, po tym jak namieszali w nich producenci. Dlatego przygotowaliśmy listę słynnych filmów, od których odcinali się ich twórcy.   Dotyk zła, reż. Orson Welles, USA 1958 Ciekawy przypadek konfliktu interesów. Orson Welles, kręcąc “Dotyk zła” chciał stworzyć swoje najwybitniejsze dzieło. Film głębszy i lepszy od “Obywatela Kane’a”. Pech

Robert Ziębiński 0