mike-leavitt_DB
11 Cze 2016

Sławni reżyserzy zmieszani ze swoimi dziełami [galeria]

Artysta Mike Leavitt stworzył interesujące rzeźby miksujące znanych reżyserów z ich najbardziej rozpoznawalnymi dziełami filmowymi. Efekt jest co najmniej fantastyczny.

Paweł Deptuch 1
nagóręobrazek
11 Sty 2016

Reklamy znanych reżyserów

Oto lista dziesięciu, w większości dobrych przykładów na to, co dzieje się gdy reżyser tworzy historię na zamówienie, a klient się nie wtrąca.

Rafał Cichowski 0
Forum Film Poland
15 Sty 2015

2000 – 2015: najgorsze filmy świata [ranking]

Z okazji nastania cudownego roku 2015 zdecydowaliśmy się wybrać piętnaście filmów, które naszym zdaniem w pełni zasłużyły na miano gniotów ostatniego piętnastolecia. Wybór trudny, ale nie niemożliwy.  Zatem zapraszamy Was do sprawdzenia co łączy Andrzeja Wajdę  i Jana Frycza z Brucem Willisem, Melem Gibsonem  oraz dziewczętami w mokrych podkoszulkach…

Robert Ziębiński 0
Carnival-of-Souls-horizontal
15 Sty 2015

Karnawał dusz (1962)

Herk Harvey na zlecenie amerykańskich szkół całe życie kręcił filmy edukacyjne. Były pośród nich takie arcydzieła jak Dlaczego warto uczyć się przedmiotów ścisłych, Jak dbać o ducha szkoły? czy też Alkoholizm — co to jest? Całe życie właściwie mu na tym zeszło. Z jednym drobnym skokiem w bok.

REDAKCJA 0
CBS
06 Paź 2014

Demony z Twin Peaks

„Miasteczko Twin Peaks” powraca do telewizji po ponad dwudziestoletniej przerwie. David Lynch i Mark Frost ogłosili, że nowy, trzeci sezon serialu trafi na ekrany w 2016 roku. Czy świat znów pokocha agenta Coopera i będzie słuchał nawiedzonych pieśni Julee Cruise?

Robert Ziębiński 0
lost highway
31 Sty 2014

„Zagubiona autostrada” czyli jak zrażać do siebie ludzi

Tylko u nas Łukasz Orbitowski zaprasza was na małą podróż sentymentalną do czasów kiedy każdy polski nastolatek drżał z rozkoszy na widok napisu „film amerykański”, a naszą polską młodzieńczą wyobraźnią rządziły filmy tak złe, że aż piękne…  No dobra dziś Łukasz dokonał skoku w przyszłość do czasów kiedy… polska młodzież podążała „Zagubioną autostradą”.

Łukasz Orbitowski 0
Vagrant 75%
11 Wrz 2013

Imitations – Lanegan w krainie miodu [recenzja]

  „Imitations” to drugi po „I’ll Take Care of You” (z 1999 roku) krążek Lanegana składający się w całości z przeróbek cudzych utworów. O ile jednak poprzedni album zanurzony był po uszy w brzmieniach z którymi Lanegan zawsze się kojarzy (duszny, mroczny blues i takie tam), tak tu czeka was nie lada niespodzianka. Dlaczego? Choćby z tego prostego powodu, że „Imitations” to płyta… popowa… Tyle że jest to pop rodem z lat 50. ubiegłego wieku, któremu bliżej do aranżacji, jakie znamy z piosenek Deana Martina czy Perry’ego Como. To znaczy, że dużo tu smyczków, orkiestrowych aranżacji a o wiele mniej gitar i bluesowego brudu. Co oczywiście wcale nie znaczy, że

Robert Ziębiński 0
CBS
08 Wrz 2013

Miasteczka z seriali #1 – Twin Peaks

Fajne są marzenia o podróżach, fajnie, gdy się spełniają. Co zrobić, gdy z góry jest pewne, że do swojego wymarzonego celu nie dotrę? Nie przestałam być optymistką, ale miejsca, do których chciałabym się wybrać nie istnieją. Taki pech. Zawsze jednak można pójść – czy raczej pojechać – na kompromis. Zaraz wam opowiem jaki.

Ewelina Jamka 0
Media Salon
11 Lip 2013

David Lynch w krainie dźwięków

nawet skrajnie złe opinie nie skłoniły Lyncha do porzucenia muzyki. Co nas akurat nie dziwi. Po kinie to przecież największa miłość twórcy „Miasteczka Twin Peaks” i towarzyszy mu od początku kariery.

Robert Ziębiński 0
CBS Television
16 Mar 2013

Kyle MacLachlan – Agent z Twin Peaks [wywiad]

Kyle MacLachan, czyli legendarny Agent Cooper, wspomina słynną rolę w serialu Davida Lyncha.

Robert Ziębiński 0