Batman_NarodzinyDemona 65%
15 Kwi 2016

Batman: Narodziny Demona – Lekcja historii doktora Ra’s Al Ghula [recenzja]

W szwadronie wrogów Batmana poczesne miejsce zajmuje Ra’s Al Ghul. Raz mentor i sojusznik, kiedy indziej śmiertelny wróg. Egmont postanowił wydać poświęconą wizjonerowi-terroryście „trylogię Demona”, by bardziej przybliżyć czytelnikom sylwetkę złoczyńcy. Jak bronią się te historie wiele lat po premierze?

Hubert Sosnowski 0
Egmont 100%
24 Lut 2016

Nowa Granica – superherbohaterowie w wersji retro [recenzja]

„Nowa Granica” to jaskrawa historia początków superbohaterów Srebrnej Ery komiksu wpleciona w szarości historii USA lat 50. i 60. XX w.

Paweł Deptuch 0
Egmont 65%
11 Lut 2016

Trójca – ponowne pierwsze spotkanie Supermana, Batmana i Wonder Woman [recenzja]

Matt Wagner zabiera nas do początków istnienia DC Comics i opowiada o pierwszym spotkaniu takich ikon jak Superman, Batman i Wonder Woman, w czasach kiedy jeszcze nie istniała Liga Sprawiedliwości.

Paweł Deptuch 0
Egmont 100%
11 Sty 2016

Batman: Azyl Arkham – Zygmunt Freud spotyka Lewisa Carrolla [recenzja]

Druga połowa lat 80., była istną rewolucją dla opowieści obrazkowych. Najpierw Frank Miller i Alan Moore w „Powrocie Mrocznego Rycerza” i „Strażnikach” pokazali, że można wyjść poza ograne schematy…

Paweł Deptuch 0
Egmont 95%
28 Gru 2015

Batman: Rok pierwszy – Nowe wydanie kultowego kryminału [recenzja]

Nie bójmy się mocnych słów. W dzisiejszych czasach szybko się zużywają, ale czasem są jak najbardziej na miejscu. Dlatego dziś po nie sięgam bez wahania. To zaszczyt móc pisać o tym komiksie. To zaszczyt móc pisać o „Roku pierwszym”.

Hubert Sosnowski 0
Egmont 80%
23 Lip 2015

Batman: Mroczne odbicie – w starym dobrym stylu [recenzja] [komiks]

W ostatnich dwóch latach na naszym rynku pojawiły się aż trzy regularne serie z Batmanem i wszystkie z odświeżonego, Nowego DC Comics, w którym zazwyczaj pierwsze skrzypce grają prosta rozgrywka i wielkie wybuchy. Z kolei album „Mroczne odbicie” to opowieść z Mrocznym Rycerzem w starym dobrym stylu, a jednocześnie mocny debiut Scotta Snydera.

Paweł Deptuch 0
Egmont 75%
18 Cze 2015

Superman: Czerwony syn [recenzja]

Mark Millar, cudowne dziecko komiksu, które zanim dało światu „Ściganych”, „Kick-Assa” czy „Kingsmana”, dość solidnie namieszało w superbohaterskim gatunku reprezentowanym zarówno przez Marvela jak i DC. Sztandarowym dziełem z tego okresu jest „Superman: Czerwony syn”, opowiadający o tym co by było gdyby najbardziej amerykański heros wylądował w Związku Radzieckim.

Paweł Deptuch 0
Egmont 60%
12 Cze 2015

Batman: Ziemia Jeden [recenzja] [komiks]

Filmowe adaptacje Christophera Nolana tchnęły w postać Batmana zupełnie nowe życie. Mroczne ale niezwykle realistyczne podejście trafiło nawet w serca przeciwników superbohaterów na wielkim ekranie. Po sukcesie filmów przyszedł czas na kolejne współczesne reinterpretacje mitu Mrocznego Rycerza, tym razem na łamach komiksów, do których zalicza się właśnie „Batman: Ziemia Jeden”.

Paweł Deptuch 0
Egmont 80%
03 Maj 2015

Kryzys tożsamości [recenzja]

Wydany przez Egmont w ramach kolekcji DC Deluxe „Kryzys tożsamości” przyciąga wzrok już samą okładką. Jest coś smutnego i niepokojącego w obrazku zawieszonych w powietrzu, samotnych kostiumów i elementów wyposażenia superbohaterów. I tak właśnie będzie, bo nie jest to typowa, klasyczna historia o superbohaterach, tylko o ludzkim obliczu kryjących się za maskami i przebraniem herosów.

Tomasz Miecznikowski 0