UIP 90%
26 Lis 2016

Nowy Początek – niech żyje humanizm! [recenzja]

Denis Villeneuve to reżyser który wyrobił sobie markę w Hollywood na tyle silną, że w zasadzie może kręcić co zechce. I życia sobie nie ułatwia. „Historia twojego życia” Teda Chianga, to jak wszystkie teksty tego autora, kilka kropel literackiego geniuszu, ale z pewnością do przeniesienia na wielki ekran rzecz niełatwa, bo to w końcu science fiction w wersji hard i to przez wielkie H.

Maciej Bachorski 1
UIP
13 Lis 2016

Inferno (V), czyli „Nowy początek”

„Nowy początek”, najnowszy film Denisa Villeneuve zebrał entuzjastyczne recenzje, został dobrze przyjęty przez widzów i znów otworzył puszkę Pandory. To znaczy – dyskusję o tym, dlaczego tak bardzo boimy się fantastyki. A wszystko zaczęło się od wyznania scenarzysty, który przyznał, że z gotowym scenariuszem odbijał się przez dekadę od drzwi producentów…

Robert Ziębiński 3
Blade Runner
09 Cze 2016

Sequel „Łowcy androidów” coraz bliżej

O kontynuacji jednego z najwybitniejszych filmów science-fiction w historii kina mówiło się od wielu lat. Premiera sequela „Łowcy androidów” ma odbyć się w przyszłym roku. Już od dłuższego czasu znamy nazwisko odpowiedzialnego za projekt reżysera, a także poznajemy coraz więcej szczegółów na temat powiększającej się sukcesywnie obsady.

Tomasz Miecznikowski 0
Monolith Films 70%
22 Wrz 2015

Sicario – Czas Bohaterów Minął [recenzja]

Denis Villeneuve wyrósł na jednego z ciekawszych, współczesnych reżyserów. Podobnie jak naszego Wojtka Smarzowskiego, interesuje go przede wszystkim mroczna strona życia. To rzecz jasna spore uogólnienie, ale w pełni oddaje obszar zagadnień, w którym porusza się ów twórca. „Sicario”, najnowszy film reżysera, od początku przytłacza ciężką atmosferą, dokładnie jak powinien to robić porządny, sensacyjny thriller.

Tomasz Miecznikowski 0
M2 Films 70%
14 Sie 2014

Wróg [recenzja]

Denis Villeneuve, twórca cenionego u nas „Labiryntu”, tym razem zabiera nas na wycieczkę do zimnego świata obsesji, samotności i zagubionych tożsamości.

Robert Ziębiński 0
Monolith Films 60%
06 Paź 2013

Labirynt [recenzja]

Nie potrafię przyłączyć się do chóru wielbiącego i wynoszącego „Labirynt” pod nieboskłony z jednego, ale dla mnie istotnego powodu. Otóż już ten film widziałem. A przynajmniej kilka jego kluczowych elementów w kilku o rzeczone niebo lepszych filmach.

Robert Ziębiński 0