Blade Runner
09 Cze 2016

Sequel „Łowcy androidów” coraz bliżej

O kontynuacji jednego z najwybitniejszych filmów science-fiction w historii kina mówiło się od wielu lat. Premiera sequela „Łowcy androidów” ma odbyć się w przyszłym roku. Już od dłuższego czasu znamy nazwisko odpowiedzialnego za projekt reżysera, a także poznajemy coraz więcej szczegółów na temat powiększającej się sukcesywnie obsady.

Tomasz Miecznikowski 0
Monolith Films 70%
22 Wrz 2015

Sicario – Czas Bohaterów Minął [recenzja]

Denis Villeneuve wyrósł na jednego z ciekawszych, współczesnych reżyserów. Podobnie jak naszego Wojtka Smarzowskiego, interesuje go przede wszystkim mroczna strona życia. To rzecz jasna spore uogólnienie, ale w pełni oddaje obszar zagadnień, w którym porusza się ów twórca. „Sicario”, najnowszy film reżysera, od początku przytłacza ciężką atmosferą, dokładnie jak powinien to robić porządny, sensacyjny thriller.

Tomasz Miecznikowski 0
M2 Films 70%
14 Sie 2014

Wróg [recenzja]

Denis Villeneuve, twórca cenionego u nas „Labiryntu”, tym razem zabiera nas na wycieczkę do zimnego świata obsesji, samotności i zagubionych tożsamości.

Robert Ziębiński 0
Monolith Films 60%
06 Paź 2013

Labirynt [recenzja]

Nie potrafię przyłączyć się do chóru wielbiącego i wynoszącego „Labirynt” pod nieboskłony z jednego, ale dla mnie istotnego powodu. Otóż już ten film widziałem. A przynajmniej kilka jego kluczowych elementów w kilku o rzeczone niebo lepszych filmach.

Robert Ziębiński 0