Cthulhu i Providence
28 Wrz 2015

PRZEZ STANY POPŚWIADOMOŚCI – DZIENNIK POKŁADOWY (VI)

Szóstego dnia szóstego dnia. Poszły zwierzęta dzikie w ziemskie bory… Na początek może wyjaśnię. Stany zwiedzamy na dwa samochody: kamper i Mustang convertible. Kamper to Szato aka Chateau, Mustang to Interceptor. I ma składany dach. W Kamperze jedzie siedem osób, w Mustangu Agata, dobry duch orbitujący wyprawy. Łatwiej wam będzie zrozumieć tę notkę. Salem owszem, ale w telewizji ładniej wyglądało. Najbardziej chyba znaną historią związaną z tym miastem, są jego czarownice. Znaczy oczywistą rzeczą jest to, że kija tam, a nie czarownice, ale znacie purytańskich braci. Dziewczyny bawiły się patykami, przyszli kolesie w śmiesznych czapkach i huśtawka. Zachowania odbiegające od normy, huśtawka. Zatrucie sporyszem, huśtawka. Wizyta zielarki u chorego dziecka,

Radek Teklak 0
Imperial CinePix 80%
16 Sty 2015

Brudny szmal

Ostatni film Jamesa Gandolfiniego i zarazem pierwsza amerykańska produkcja świetnego belgijskiego reżysera Michaëla R. Roskama, do której scenariusz napisał sam Dennis Lehane.  Jeśli czekaliście na rasowe czarne kino – to nareszcie się doczekaliście.  

Robert Ziębiński 0
Bebelio
28 Mar 2014

Historia pop wg Dennisa Lehane’a (VI) – Muzyka #2

I znów tylko u nas Dennis Lehane opowiada o rzeczach, które kocha w popkulturze. Dziś o płytach, które jego zdaniem są bardzo, ale to bardzo niedocenione tak przez krytykę jak i słuchaczy.

Dennis Lehane 0
Bebelio
13 Paź 2013

Historia pop wg Dennisa Lehane’a (V) – Filmy #2

Dziś przyszła na listę filmów, które zna na pamięć.

Dennis Lehane 0
Bebelio
21 Sie 2013

Historia pop wg Dennisa Lehane’a (IV) – Książki #2

Dziś zapraszamy do zapoznania się z listą powieści, na których wg Dennisa Lehane’a nie poznali się krytycy:

Dennis Lehane 0
Bebelio
13 Cze 2013

Historia pop wg Dennisa Lehane’a (III) – Książki

Tylko dla nas autor rewelacyjnej „Rzeki tajemnic” i wydanego w Polsce „Nocnego życia”, czyli Dennis Lehane stworzył własny przewodnik po tym co kocha w popkulturze i dlaczego… Pisał już o płytach, które są jego ukochanymi albumami. Potem o najbardziej niedocenionych przez krytykę filmach. Teraz zapraszamy do zapoznania się z listą powieści, których wg Dennisa Lehane’a wstyd nie znać:

Dennis Lehane 0
Bebelio
25 Kwi 2013

Historia pop wg Dennisa Lehane’a (II) – Filmy

Tylko dla nas autor rewelacyjnej „Rzeki tajemnic” i niedawno wydanego w Polsce „Nocnego życia”, czyli Dennis Lehane stworzył własny przewodnik po tym co kocha w popkulturze i dlaczego… Miesiąc temu pisał o płytach, które są jego ukochanymi albumami. Teraz pora na najbardziej niedocenione przez krytykę filmy… A więc zapraszamy, oto filmy, na których zdaniem Dennisa Lehane’a pismaki się nie poznali:

Dennis Lehane 0
Bebelio
24 Mar 2013

Historia pop wg Dennisa Lehane’a (I) – Muzyka

Tylko dla nas autor rewelacyjnej „Rzeki tajemnic” czyli Dennis Lehane stworzył własny przewodnik po tym co kocha w popkulturze i dlaczego… Dziś płyty, które są jego ukochanymi albumami. Często do ich wraca i z ręką na sercu poleca każdemu…

Dennis Lehane 0
Lehane
16 Mar 2013

Dennis Lehane – Picie, pisanie i palenie [wywiad]

O piciu piwa, pisaniu bestsellerów i tym jak zostać pisarzem opowiadam nam Dennis Lehane, autor „Rzeki tajemnic”. Jeden z najpopularniejszych i najlepszych współczesnych pisarzy amerykańskich.

Robert Ziębiński 0