pop-culture-characters-additions-thrift-store-paintings-dave-pollot-03
28 Lis 2015

Popkultura w tanim malarstwie [galeria]

Jak ożywić nudne i bezbarwne obrazy kupowane z drugiej ręki na pchlich targach? Jak się okazuje w bardzo prosty sposób: wystarczy domalować na nich postacie z popkultury.

Paweł Deptuch 1
Comedy Central
27 Mar 2015

Najlepsze wskrzeszone seriale

Na rynku seriali pojawia się kolejna nowa moda, która tym razem polega na przywracaniu skasowanych tytułów. Jeszcze kilka lat temu odnotowywano pojedyncze przypadki takich działań, ale już w tym roku trend ten znacząco się nasilił (a mamy dopiero marzec). Nowe sezony otrzymają m.in. „Herosi”, „Z Archiwum X” i „Miasteczko Twin Pekas”, a w kolejce czekają już kolejne, na które fani zacierają ręce (jak chociażby bardzo nietypowy powrót „Firefly” w postaci „Con Mana”). My przypominamy kilka najlepszych naszym zdaniem, które w ostatnich latach doczekały się kontynuacji i niejako zapoczątkowały ten trend.

Paweł Deptuch 0
Dzika Banda
12 Sty 2015

Serialowa Wielka Brytania

W przeróżnych rankingach serialowych za 2014 rok, a także za lata wcześniejsze,  od czasu kiedy mniej więcej w połowie poprzedniej dekady świat zaczęła opanowywać serialowa gorączka, prym wiodą  amerykańskie produkcje. Sporadycznie w takich zestawieniach pojawiają się tytuły pochodzące z matecznika telewizji, którym bez wątpienia jest Wielka Brytania. Czy Brytyjczycy robią tak mało seriali?  

Tomasz Miecznikowski 0
BBC 80%
24 Sie 2014

Doctor Who Sezon 8: Głęboki oddech

Pierwszy pełnoprawny występ Petera Capaldi w roli Doktora nie pozostawia wątpliwości, że serię czekają poważne zmiany. Aktor kradnie wszystkie sceny i pomimo siwizny na głowie żwawym kopniakiem wywarza zatrzaśnięte drzwi w kierunku nowej jakości.

Paweł Deptuch 0
Tony Rebel Games 80%
02 Sty 2014

Doctor Who Legacy [recenzja]

Rok 2013 bezapelacyjnie należał do Doktora Who. Na pięćdziesiątą rocznicę powstania tego serialu, oprócz jubileuszowego odcinka specjalnego, przygotowano m.in. szereg związanych z nim eventów (np. w Google Street czy na lotnisku Heathrow), programów (m.in. fabularyzowany dokument „A Journey Through Space And Time”, spotkanie z aktorami w Graham Norton Show), dedykowanych tekstów czy stron interentowych; zmieniono odtwórcę głównej roli i jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności odnalazło się kilka zagubionych epizodów klasycznej serii. Równie ciekawym elementem tej celebracji jest darmowa gra „Doctor Who Legacy” na urządzenia z Androidem i iOS. Na pierwszy rzut oka gra wygląda niczym klasyczne Diamenty, w których przesuwając kolorowe klocki bądź kulki staramy się ułożyć pionowe i poziome ciągi

Paweł Deptuch 0
IDW Publishing 80%
01 Sty 2014

Star Trek The Next Generation / Doctor Who: Assimilation2 [recenzja]

Z crossoverami często bywa tak, że ich jedynym zadaniem jest wyłuskać z kieszeni fanów dwóch znanych marek trochę więcej grosza niż zazwyczaj. Same historie nie reprezentują sobą zbyt wiele, a schemat takich spotkań jest zazwyczaj jeden: pojawia się wielkie zagrożenie, bohaterowie najpierw spuszczają sobie manto, potem okazuje się, że jednak stoją po tej samej stronie barykady, łączą siły i wspólnie zażegnują niebezpieczeństwo. Widzieliśmy i czytaliśmy takie opowieści wiele razy, ostatnio chociażby w „Avengersach” Josha Whedona, czy wielu wspólnych komiksach Marvela i DC. A co się stanie, gdy dojdzie do interakcji pomiędzy bohaterami kierującymi się wyłącznie logiką i dyplomacją, o pokojowym nastawieniu, zajmującymi się eksploracją i badaniem obcych światów i cywilizacji?

Paweł Deptuch 0