Imperial CInePix 75%
02 Sty 2016

Brooklyn – jak przeżyć na emigracji i nie zwariować [recenzja]

Najnowszy film Johna Crowleya podbija festiwale i dawno temu dołączył do grona oscarowych pewniaków. Słusznie, bo to kawał pięknie opowiedzianej baśni o życiu na obczyźnie (i nie tylko).

Robert Ziębiński 0
UIP 75%
20 Mar 2015

Ex Machina

Wyciszony, intrygujący, ascetyczny, zmysłowy. Między innymi takie wrażenia wywołuje najnowszy obraz Alexa Garlanda, twórcy stosunkowo niedawnego, energetycznego „Dredda 3D”, który dziś przedstawia swoją kolejną wizję niedalekiej przyszłości w stonowanej „Ex Machinie”. Powstał film, który w dziedzinie science-fiction śmiało stawia kolejne pytania, prowadzi intelektualno-filozoficzny dyskurs z widzem, aniżeli gra tylko i wyłącznie na efektach, mnożąc co chwila wizualne atrakcje.

Artur Cichmiński 0
CARRIEnow
30 Kwi 2014

Stare, nowe Gwiezdne wojny

Że premiery filmów się opóźniają, to jasne, ale że informacja prasowa o obsadzie nowej części Gwiezdnych Wojen opóźniła się aż o miesiąc, to już się zdarza rzadziej. Mamy koniec kwietnia, a informacja powinna być podana do publicznej wiadomości pierwszego kwietnia. Gdyby ten news pojawił się wtedy, powiedziałbym, że to słaby dowcip. Szczerze, to nie wyobrażam sobie tych samych aktorów w głównych rolach. Bardzo lubię Harrisona Forda, ale już kilka lat temu w ostatnim „Indianie Jonesie…” nie dawał rady. Nie wiem, czy widzieliście aktualne zdjęcia Carrie Fisher. Znaczy, nie wygląd świadczy o człowieku, ale kina akcji nie da się oprzeć na sześćdziesięciolatkach. Po prostu nie mogą być głównymi bohaterami. Uniwersum SW

Rafał Kosik 0