warcraft-poczatek 40%
10 Cze 2016

Warcraft: Początek – honorowa porażka [recenzja]

Miał być najlepszy film oparty na grze komputerowej jaki kiedykolwiek powstał. I prawie się udało. Z pewnością „Warcraft” Duncana Jonesa jest jednym z najdroższych filmów opartych na grach, ale do najlepszego wciąż bardzo mu daleko.

Robert Ziębiński 4
Preacher1 75%
23 Maj 2016

Preacher 01×01 – przemoc, whisky i Słowo Boże [recenzja]

Skończyło się „Banshee”, zaczął się „Preacher”. Po obejrzeniu pilota nowego serialu stacji AMC można śmiało stwierdzić, że historia O Jesse’m Custerze dostarczy widzom równie mocnych wrażeń, co brutalna opowieść o Lucasie Hoodzie.

Tomasz Miecznikowski 0
ABC 70%
23 Sty 2015

Agent Carter

Nowy Rok nieoczekiwanie przyniósł bardzo miłą niespodziankę w postaci drugiego serialu z Filmowego Uniwersum Marvela (MCU), do którego należą takie hity jak „Iron Man”, „Incredible Hulk”, „Strażnicy Galaktyki” i „Avengers”. „Agent Carter” bezpośrednio kontynuuje wątki z „Kapitana Ameryki: Pierwszego starcia”, a także łączy się z serialem „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”.

Paweł Deptuch 0
Abraham Lincoln łowca wampirów, Timur Bekmambetow, 2012
13 Mar 2013

Abraham Lincoln: Łowca wampirów

Abraham Lincoln: Łowca wampirów (Abraham Lincoln: Vampire Hunter). Reż. Timur Bekmambetow. Wyk.: Benjamin Walker, Dominic Cooper, Anthony Mackie. USA 2012. Imperial CinePix Wy którzy macie ochotę na dobrą rozrywkę, porzućcie wszelką nadzieję, oglądając ten film. I w sumie na tym mógłbym skończyć. Historia „prawdziwego” życia Abrahama Lincolna, czyli życia łowcy wampirów, który ukrywał swoją prawdziwą profesję przed światem udając męża stanu, zapowiadała się na świetną zabawę konwencją, okraszoną wspaniałymi efektami specjalnymi. No i tylko się zapowiadała. Bekmambetow, który potrafi przecież opowiadać wymyślne historie (patrz kapitalne „Wanted”) nakręcił ten film w tak strasznie nadęty i nudny sposób, że trudno obejrzeć go do końca. Efekty są mechanicznym powtórzeniem tego co już widzieliśmy

Robert Ziębiński 0