miami vice
23 Lut 2016

Miami Vice – serialowa rewolucja, której nie zauważyliśmy

Mężczyzna włamuje się nocą do domu. W łóżkach śpi rodzina. Mężczyzna chodzi po kuchni, wysypuje mąkę, zostawia po sobie ślady. Czerwoną szminką rysuje na ścianie dziwny kształt. Wygląda jak rozmazana krew… Znacie tę scenę?

Robert Ziębiński 0
Universal Pictures
31 Sie 2015

Miami Vice – marketingowy haczyk (Jakub Ćwiek)

Chcę wierzyć, że kinowe „Miami Vice” było socjologicznym eksperymentem, tudzież wynikiem jakiegoś szalonego zakładu zawartego w tanim barze gdzieś w Miami właśnie między szóstą a siódmą kolejką taniego bourbona. Wtedy bowiem mógłbym odetchnąć, uśmiechnąć się nawet na myśl o tym jakim wyluzowanym gościem jest bodaj największy specjalista na świecie od prawdziwie męskiego kina i ze spokojem w sercu zająć innymi sprawami.

Jakub Ćwiek 2
NBC
31 Sie 2015

Miami Vice – współczesny klasyk (Robert Ziębiński)

Kiedy w 2006 roku jeden z najpopularniejszych seriali lat 80. „Policjanci z Miami” powrócił w wersji kinowej publiczność podzieliła się na dwa zwalczające się obozy. Powód? Nie było w nim Dona Johnsona i słodkiego kiczu tamtej dekady. Nowe „Miami Vice” było brutalnym kinem w stylu, do jakiego przyzwyczaił nas Michael Mann, reżyser „Gorączki”. „Miami Vice” obejrzycie na Ale Kino+ w najbliższy wtorek o 20.10, a u nas Jakub Ćwiek i Robert Ziębiński spierają się o wielkość filmu Michaela Manna.

Robert Ziębiński 0
Cold_in_July 90%
10 Sie 2014

Cold in July

Bezsprzecznie jeden z najlepszych filmów jakie nakręcono w tym roku. Wszystko zaczyna się zwyczajnie. Pewnej nocy Richarda Dane’a budzi hałas obiegający z salonu. Jak na prawdziwego Teksańczyka przystało Richard wyciąga z szafy rewolwer swojego ojca i schodzi na dół. To co zdarzyło się później trwało kilka sekund. Mężczyzna w kominiarce stał przy sofie. Richardowi palec ześlizgnął się na spust… Gdy kilkadziesiąt minut później policja spisuje zeznania Dane’a nikt nie ma wątpliwości. Richard zabił włamywacza w obronie własnej. Nie mógł wiedzieć, że ten nie miał broni. Sprawa zostaje zamknięta. Pech chce, że nazajutrz rano z więzienia wychodzi ojciec zastrzelonego włamywacza, Ben Russell. A on szybko nie wybacza. Oparte na powieści Joe

Robert Ziębiński 0
from dusk to till down series 70%
13 Mar 2014

Od zmierzchu do świtu [recenzja]

Kinowe „Od zmierzchu do świtu” trafiło do kin tuż po gigantycznym sukcesie tak tarantinowskiego „Pulp Fiction” jak „Desperado” Roberta Rodrigueza. Oba filmy okrzyknięto arcydziełami a ich twórców największymi nadziejami współczesnego kina.

Robert Ziębiński 0